Denizlililer Dikkat! Kar ve Fırtına Geliyor

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 1 ila 10 derece arası değişirken yarından itibaren hava karla karışık yağmur ve fırtınalı olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise sıfırın altında eksi derecelere düşeceği tahmin ediliyor.

GÜNCEL 09.03.2022, 16:50
Denizlililer Dikkat! Kar ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, Denizli’de Perşembe günü sabah saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinde ise karla karışık yağmur şeklinde olacağı Cuma günü ise kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında 2 ila 5 derece düşmesi beklenen Denizli’de, Perşembe günü kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor.

Denizlililer Dikkat! Kar ve Fırtına Geliyor

Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle;

Kuzey Ege’de rüzgarın, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cuma günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Güney Ege’de rüzgarın, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cuma günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin çok bulutlu, Afyonkarahisar çevrelerinin kar yağışlı, Denizli çevrelerinin yağmurlu yükseklerinin kar yağışlı, öğle saatlerinden sonra da Uşak çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı: 2 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Çığ Uyarısı: Özellikle Denizli'de yüksek kar örtüsü bulunan eğimli dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

DENİZLİ İLÇE İLÇE 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

Denizlililer Dikkat! Kar ve Fırtına Geliyor

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu