Denizlili Genç Sanatçı Yeni Teklisi  ‘Gemi’yi Dinleyicilerle Buluşturdu

Ailesi ile birlikte Hollanda’da yaşayan Denizlili şarkıcı Yeşim Mutun ilk Türkçe şarkısı ‘Gemi’yi müzik severlerle buluşturdu.

GÜNCEL 09.10.2020, 09:42 09.10.2020, 12:11

Aslen Tavas’ın Aydoğdu mahallesinden olan Mutun ailesi, yıllar önce iş gereği Hollanda’ya taşındı. Yüzde 5 görebilen, kendi şarkılarını yaparak sanat ile hayata sıkı sıkıya bağlanan ve 2018’de Hollanda’da yayınlanan ilk teklisi ‘Daydream’ ile de büyük beğeni kazanan 25 yaşındaki şarkıcı Yeşim Mutun, İlk Türkçe şarkısı Gemi ile müzik yolculuğuna devam ediyor. 24 Eylül 2020’de söz ve müziği kendisine ait olan Gemi’yi dinleyicilerle paylaştı. Bu şarkının prodüktörlüğünü ve aranjesini üstlenen tekrar Daniel Wanrooy oldu. Genç sanatçı Gemi’nin oluşum sürecini şu sözlerle anlattı:

“Türk müziğini çok seviyorum ve Türkçe bir şarkı yapmak hayalimdi. Bir gün babam işten eve geldiginde bana “Yeşim, sen gemi ile ilgili bir şarkı yazsana!” demesi üzerine hemen odama gidip yere bir oturuşta “Gemi” şarkımı yazdım. Sonra melodisini düşündüm ve bunu Daniel ile paylaştım. Daniel’den Türk enstrümanlarının da kullanılmasını istedim ve çok güzel bir iş çıkardı.”

Yeşim Mutun

YEŞİM MUTUN KİMDİR?

Hollanda’nın Leerdam, Utrecht şehrinde doğdum ve ikamet ediyorum. Aslen Denizli, Tavas ilçesinin Aydoğdu mahallesindenim. 25 yaşındayım. Gözlerim doğuştan yüzde 5 görmektedir ve hiç bir rengi görmemekteyim. Beni müziğe bağlayan en büyük neden gözlerim olabilir. Tüm duygularımı sözlere dökerek yıllar içerisinde şarkı sözleri yazma yeteneğimi geliştirdim. En büyük hayalim müzik dalında çok iyi yerlere gelmek ve beni sevenleri, destekleyenleri gururlandırmak. Sürekli müzik ile iç içeyim. Piyano dersleri almaktayım ve sürekli Türkçe/İngilizce sözler yazmaktayım.

Yeşim Mutun

Yeşim Mutun 

İşte Yeşim Mutun o beğeni rekoru kıran şarkının sözleri

Yeşim Mutun - Gemi şarkı sözleri

Yol aldım, denizin üzerinde.

Herkesi bıraktım, bakmadım geriye.

Özgürlük, bağımsızlık, ben hiç yalnız kalmadım.

Yalnızlık gölgem oldu, hiç gitmez ileriye.

Ülkeler, şehirler, sessiz bir ada.

Aradığım tek bir şey, kurtuluş…

 Bir gemi olsam.

Anlatsam, sahile derdimi.

Dalgalar, deniz tuzu, bıraksam kendimi.

Geçmişe bağlı köprüler, yaksam hepsini.

Gökyüzü yağmurla, söndürsün ateşi.

Yelken açtım, umudumla birlikte.

Her şeyi bıraktım, bakmam maziye.

Ülkeler, şehirler, sizsiz bir ada.

Aradığım o tek sey.

Huzur.

Bir gemi olsam.

Anlatsam, sahile derdimi.

Dalgalar, deniz tuzu, bıraksam kendimi.

Geçmişe bağlı köprüler, yaksam hepsini.

Gökyüzü yağmurla, söndürsün ateşi.

Kaynak:denizli24haber

Yorumlar (0)