Denizlili bakkallar Somali’ye 7 bin lira yolladı

Son yılların en büyük kıtlık ve kuraklığıyla karşı karşıya bulunan Somali’ye yardım çağrılarına, Denizlili bakkallardan da destek geldi. Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası, Başbakanlık tarafından açılan yardım…

GÜNCEL 18.08.2011, 14:00
Denizlili bakkallar Somali’ye 7 bin lira yolladı
banner1665

 Son yılların en büyük kıtlık ve kuraklığıyla karşı karşıya bulunan Somali’ye yardım çağrılarına, Denizlili bakkallardan da destek geldi. Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası, Başbakanlık tarafından açılan yardım hesabına 7 bin lira katkıda bulundu.
Oda Başkanı Erol Tüzen, mahallesindeki insanlara sahip çıkan, parasız ve kredi kartsız veresiye satış yapan, her zaman fakir fukaranın yanında olan bakkal ve bayilerin, Somali’deki çığlığı duymamazlıktan gelemeyeceğini söyledi. Tüzen, “Maneviyatın doruğa ulaştığı bu mübarek günlerde, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' hadisinden yola çıkarak Somali’ye çam sakızı çoban armağanı yardımda bulunduk. Sadece Türkiye değil, bütün insanlık bu konuya duyarlılık gösterdiğinde dünyada hiçbir insan açlık ve susuzluktan hayatını kaybetmez. Herkesi daha duyarlı olmaya çağırıyorum.” dedi. 

Yorumlar (0)