Denizlili Avukat Yılmaz yazdı, Tekil-A söyledi 

Denizlili işadamlarının kurduğu Tekil-A Grubu, Denizlili Avukat Mehmet Ali Yılmaz'ın kaleme aldığı "Nergis" adlı şiiri besteledi. Single'ı yayımlanan şarkının geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak. 

GÜNCEL 03.11.2021, 09:16

Denizlili işadamlarının uzun yıllar önce kurduğu Tekil-A Grubu, Denizlili Avukat Mehmet Ali Yılmaz'ın söz yazarlığını yaptığı son single'nı çıkardı. Eserin müziğini ve solistliğini Erdem Coza yaparken, klavyede Halit Coza, davulda Kadir Akdil, bas gitarda Göksel Parlar ve elektro gitarda Alper Varlıker kamera karşısına geçti. Büyük beğeni toplayan eserin tamamı Avukat Yılmaz'ın doğup büyüdüğü Pamukkale ilçesine bağlı Irlıganlı Mahallesi'nde çekildi. Denizlili Avukat Mehmet Ali Yılmaz'ın şarkının sözlerini yazarken çekilen görüntüsüyle başlayan eserin sanat yönetmenliğini ise Arash Pourzare yaptı.

Sözler pandemi döneminde yazıldı

Pandemi döneminde kaleme aldığı şarkının öyküsünü anlatan Genç Avukat Mehmet Ali Yılmaz, Tekil-A Grubu'nu lise yıllarından beri tanıdığını söyledi. Roman ve şiire büyük ilgi duyduğunu, zaman zaman kendi eserlerini de kaleme aldığını anlatan Yılmaz, çok sevdiği ve kıramadığı müzisyen arkadaşlarının kendisinden şarkı sözü istediğini anlattı. Bunun üzerine güzelliği ile kendine hayran bırakan, muhteşem kokusu ile de büyüleyen nergis çiçeğinin adını taşıyan bir eser kaleme aldığını ifade eden Yılmaz, "Tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi döneminde insanlığın en büyük ihtiyacı huzur ve mutluluk bulmaktı. Ben de insanın tazelenmesine, huzur ve mutluluk bulmasına yardımcı olan çiçek türlerinden biri olarak bilinen Nergis'i kaleme aldım" dedi.

Memleket için sanat

Tekil-A Grubu'na, başta Solist Erdem Coza olmak üzere tüm üyelerine ortaya koydukları emek ve samimiyet sebebi ile teşekkür eden Yılmaz, "Sanat yönetmeni Arash Pourzare’ye ayrıca teşekkür ediyorum. Bu klipten elde edilmesi olası gelirin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışlama kararına vardık. Memleket için sanat, hepimiz için gaye ve düşüncemiz budur. İyi dinlenceler,
umarım melodiler kulağınıza hoş gelir" ifadelerini kullandı. 

NERGİS

Zaman, kırıklıkları bakarsın iyileştirir
Aslında unutmaz özler durur
Bir çiçek açar, nergis olur

Tutarsın ellerinden, ruha değer
Hani sarılmak var ya, sıcacık
Mavi sarı mor beyaz beraberce
Deniz yeşili gecemiz, sakin

Zaman, kırıklıkları bakarsın iyileştirir
Aslında unutmaz özler durur
Bir çiçek açar, nergis olur

Tutarsın ellerinden, ruha değer
Hani sarılmak var ya, sıcacık
Mavi sarı mor beyaz beraberce
Deniz yeşili gecemiz, sakin

Artık maviyi seviyorum
Hep aşkı bir de beklemek hayatı hani
Geç kalmış sayılmazsın demi 
Uçar gidercesine avuçlarımdan

 

Yorumlar (0)