Denizli’de, orman yangınlarıyla mücadele toplantısı

Denizli’de Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı yapıldı.

Denizli’de, orman yangınlarıyla mücadele toplantısı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de, özellikle yaz aylarından orman yangınlarıyla mücadele etmek amacıyla alınacak tedbirleri görüşmek üzere toplantı düzenlendi. Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, 11. Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu ve daire başkanları ile kurum müdürleri katıldı. Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünde yapılan toplantı öncesi, Vali Altıparmak yeni yapılan Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, Bölge Müdürü Korucu’dan bilgi aldı.

Fidanlıktaki incelemenin ardından düzenlenen toplantıda ilk önce Denizli ve ilçelerinde çekilen ‘Denizli İçin Söyle’ isimli klip gösterildi.

Daha sonra Denizli Bölge Müdürü Mustafa korucu sunum yaparak 2017 yılının orman yangınları ile mücadele açısından çok iyi neticeler veren bir yıl olması temennisinde bulundu.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, yangınlara karşı önlem alınması gerektiğini vurguladı. Altıparmak, "Bunun da en çok piknikçilerin ve anız yakanların çıkartmış olduğunu asıl sebebinin o olduğunu görüyoruz. Bunun dışında atılmış bir şişe de sebep verebilir, farklı nedenlerden de çıkabilir. Bu çerçevede nelerle karşılaşabileceğiz diye bunların tedbirlerini alacağız. Aldığımız tedbirleri gözden geçireceğiz. Elimizdeki ekipmanlar nelerdir, potansiyelimiz nelerdir, kabiliyetimiz nelerdir bunlarla ilgili ihtimalleri değerlendireceğiz. Vatandaşlar piknik alanlarında, çöp dahi bırakmamaları özellikle cam şişe ve benzeri şeyleri kırmamaları, yasak alan olarak ilan ettiğimiz pikniğe yasakladığımız alanlara dikkat etmeleri, girmemeleri gerekir" diye konuştu.

İHA - DENİZLİ

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER