Denizli'de KPPS'nin ilk oturumu başladı

Denizli'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) "Genel Kültür-Genel Yetenek" oturumu başladı.

GÜNCEL 06.09.2020, 12:35 06.09.2020, 14:37
Denizli'de KPPS'nin ilk oturumu başladı

HABERDENİZLİ.COM

Adaylar saat 10.15'te başlayan sınavlar için, erken saatlerde sınav salonlarına geldi. Adaylara, sınav salonu girişinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kontrolleri yapıldı.

Görevliler tarafından sık sık sosyal mesafe kuralı hatırlatılan adaylar, sınava giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alındı. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlandı. Sınavın sabah oturumlarda saat 10.00'dan sonra gelen adaylar sınav binalarına alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 130 dakika süre verildi.

Denizli'de adaylar, erken saatlerde geldikleri sınav binalarında dezenfektan ve maske verildi.

Öğrenciler kimlik ve sınav giriş belgeleri kontrol edilerek sınava alındı. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı.

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlandı.

Sınava girecek Kovid-19 testi pozitif veya temaslı olan adaylar, ambulanslarla ve özel araçlarla sınava girecekleri okula getirilerek, ayrı salonlarda sınava alındı.

Yorumlar (0)