Denizli’de kapasitenin 2 katı tutuklu bulunuyor

Denizli’de bulunan ceza infaz kurumlarında kapasitelerinin yaklaşık 2 kat üstüne mahkum barındırıyor. Denizli Cumhuriyet Başsavcı tutuklu sayısının  4 bin 300’ e ulaştığını belirtti. 

Denizli’de kapasitenin 2 katı tutuklu bulunuyor

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Denizli'de düzenlenecek olan "Ürün ve El Sanatları Fuarı"nın tanıtım toplantısında konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Açık cezaevleri dahil Denizli’de 4 bin 300 civarı tutuklu ve hükümlü bulunduğunu söyledi. 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Denizli’de Tümm Türkiye’de olduğu gibi bir artışın olduğunu söyleyen Yılmaz, . “Ceza evi kapasitemizin 2 katı bir tutuklu ve hükümlü sayımız mevcut.” İfadelerini kullandı. 

Kapasite aşılmasına rağmen  cezaevlerinde herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade eden Yılmaz, “Kapasite artarken koğuşlara ranza ve  yataklar koyuyoruz. Yerde yatan, bir yatakta 2 kişi yatan yok. Fakat kapasite aşıldığı içn biraz daha sıkıştırmış oluyoruz. Yeni bir çalışma içindeyiz şuan. Yeni bir cezaevi yapılması için çalışmalarımız sürüyor. “ dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER