banner1576

Denizli'de 930 Kiloluk Dana İkinci El Araba Fiyatına Alıcı Bekliyor

Denizli’de araba fiyatına kurbanlık dana. Şaka değil gerçek. Ağrı’nın Tutak ilçesinde Giyasettin Peker tarafından yonca ve arpa ile beslenen ve 920 kiloya ulaşan Şampiyon adı verilen kurbanlık danalar Denizli’de 23 bin liraya satışa çıkarıldı. Araba fiyatına satışa çıkarılan danalardan sadece 4 tane kaldığı öğrenildi. Görenlerin bir daha baktığı danaların bayram gününe kadar satılması bekleniyor.

GÜNCEL 27.07.2020, 13:53 27.07.2020, 14:22
Denizli'de 930 Kiloluk Dana İkinci El Araba Fiyatına Alıcı Bekliyor
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Eskihisar Mahallesindeki Hayvan Pazarı, bayrama 4 gün kala hareketlenmeye devam ediyor. Akşam 11’e kadar açık olan pazarda kıran kırana pazarlıklar sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde sürerken, Türkiye’nin dört bir yanından gelen büyük ve küçükbaş hayvanlar sahiplerini arıyor. Dişi ve erkek olmak üzere yaklaşık 42 bin hayvanın satışa çıkarıldığı pazarda dikkati en çok çekenler ise adları Şampiyon olan danalar oldu.

AĞRI’DAN GELDİLER

Ağrı’nın Tutak ilçesinde yaşayan Giyasettin Peker tarafından arpa ve yonca ile beslenen danaların 920 kilo geldiği öğrenildi.

1 tona yaklaşan kilolarıyla dikkat çeken Şampiyon danalardan Denizli’ye 4 adet getirildi. Peker, “Gözüm gibi baktığım hayvanlarımı görenler bir daha bakıyor. 920 kilo geliyorlar. Fiyatları da 23 bin lira. Bakanı çok ama alıcısı çıkmadı. Şimdiye kadar getirdiğimiz hayvanlarından 50 adet sattık. Bayrama kadar şampiyonları da satmayı hedefliyoruz” dedi.

banner1527
Yorumlar (0)
34°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi