Denizli Valisi Karahan’dan 19 Mayıs Mesajı

Denizli Valisi Hasan Karahan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

GÜNCEL 18.05.2020, 18:14 18.05.2020, 18:18
Denizli Valisi Karahan’dan 19 Mayıs Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valisi Hasan Karahan yayımladığı mesajda şunları söyeldi; “Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 101. yıldönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919; Türk Milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir serüvenin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde Samsun’da başlatılan mücadele, kısa zamanda Anadolu’nun dört bir yanında karşılık bulmuş, aziz milletimiz hürriyetine asla kast edilemeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Vatanımız ve mensubu olduğumuz medeniyet için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz sayesinde birlik ve dirlik içerisinde yaşadığımız bu topraklar, gençlerimizin omuzlarında yükselecek ve kıyamete kadar bizlere “vatan” olmaya devam edecektir.

Gençlerimizin omuzlarında yüklü olan bu sorumluluk, yerli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemek suretiyle onları yaşadığımız dünyanın bilgi ve teknolojisine hâkim, üretken ve idealist bireyler olmayı gerekli kılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın bütün Kahramanlarını, vatanımız uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Yorumlar (1)
Ahmet Bey 1 yıl önce
o değilde Vali Bey'in sabahları makamına giderken ve akşamları evine giderken polis memuru arkadaşların trafiği birbirine katmalarını çok yakışıksız buluyorum.Neticede o da halkın içinden bir insan ve halka örnek teşkil etmesi gereken bir insan. Polislerin yağmurda motoruyla trafiği açma telaşıyla vatandaşa panik yaratmasını hoş bulmuyorum. Umarım bu yorumumu görüp kendilerine ileten birisi olur