banner1348

Denizli Turizmine Yön Verecek Birlik Kuruluyor

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, kentin turizminde altyapıyı destekleyecek olan, Denizli Turizm Altyapı Birliği'ni (DETAB) yakın zamanda hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı. 

Denizli Turizmine Yön Verecek Birlik Kuruluyor
banner1336
Salı günü Kale ilçesinde incelemelerde bulunan Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli turizmine yeni bir ivme kazandıracak, mevcut turizm potansiyelinin tanıtımında tespit edilen, yaşanan sıkıntı ve sorunlara çözüm üretecek önemli bir çalışmanın yapıldığını, bu kapsamda Denizli Turizm Altyapı Birliği"nin kurulacağını ifade etti. Birlik hakkında bilgi veren Vali Altıparmak,

"Bu birliği kurduğumuz zaman hepsini tek elden yapmak daha kolay. Turizm Alt Yapı Birliği Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi, Pamukkale ve turizm potansiyeli çok olan diğer yerlerinde üye olduğu bir birlik olacak. Bütçesi belediyelerden alacağı binde birlik bir katılımla ve ayrıca 5 yıldızlı otellerden, turizm geliri elde eden kuruluşlardan bir pay ve üyelik aidatı alarak oluşturulacak. Bunun dışında da özel projeler yaparak ajans gibi, Avrupa Birliği gibi yerlere başvurup gelir elde edecek. Bu birliğin kendi özel personeli olacak ve sadece tanıtım amaçlı bir birlik olmayacak. Adı üzerinde alt yapı turizmi olduğu için kendi bütçesiyle bu tür turizme kazandırılacak yerlerin alt yapısında da iyileştirmeler yapacak veya tanıtımında katkı sağlayacak"
dedi. 

DHA
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER