banner1348

Denizli Pamukkale'de Hırsızlık

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Ak Vadi Parkının aydınlatılmasında kullanılan elektrik trafosu kimliği belirsiz kişiler tarafından parçalanarak içinde bulunan bakır teller çalındı.

Denizli Pamukkale'de  Hırsızlık

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de yaşanan garip bir olayda bir parkta bulunan elektrik trafosunun 380 volt elektrik akımı bulunan kablolarını kesen kimliği belirsiz kişiler, trafoyu paramparça hale getirip içerisinde bulunan yaklaşık 3 kilo bakır teli çaldı. Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesinde bulunan Ak Vadi Parkı'ndaki park görevliler, parkın aydınlatmasında kullanılan elektrik trafosunun parçalandığını fark etti. Elektrik Direğine giden 380 voltluk elektriği kesen görevliler, durumu polis ekiplerine bildirdi. Yapılan İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri trafo ve çevresinde güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı.

Trafonun madde bağımlıları tarafından ilk olarak 380 volt elektrik akımına sahip kablolarının kesildiği, daha sonrada trafonun içinde bulunan yaklaşık üç kilo bakır telin çaldığı belirtildi. Hırsızların trafonun hemen yakınında bulunan elektrik dağıtım trafosunun da kablolarını kesmeye çalıştığı ancak başaramadığı öğrenildi. Trafoda hırsızlık sonrası açıkta kalan telin erken fark edilmesi olası bir yaralanma ve ölümle sonuçlanabilecek olayların önüne geçti. Park görevlileri ise  trafoların akşam bıraktıklarında sağlam olduğunu, sabah geldiklerinde ise trafoyu parçalanmış halde bulduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER