Denizli Dün Gece Dondu! Meteoroloji’den Sıcaklık Açıklaması

Meteoroloji Denizli için 22 Aralık 2021 Çarşamba günü hava tahmin raporunu yayınladı. Sabah saatlerinde Denizli’de eksi 1 dereceleri gören hava buz keserken gün içerisinde ise sıcaklık en yüksek 8 dereceye kadar tırmanıyor. Gün boyu herhangi bir yağışın beklenmediği şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim. Öte yandan sıcaklıklar hafta sonuna kadar birkaç derecelik artışlarla yükselişte olacak.

GÜNCEL 22.12.2021, 12:19
Denizli Dün Gece Dondu! Meteoroloji’den Sıcaklık Açıklaması
banner1749

Denizli’de haftanın üçüncü iş gününde sabah saatlerinde dondurucu bir soğukluk etkili oldu. Günün ilk saatlerinde termometreler eksi 1 dereceyi ölçerken, öğle saatlerine doğru ısınan havayla birlikte sıcaklık gün içerisinde en yüksek 8 dereceyi görüyor. Denizli’nin bazı ilçelerinde ise hava sıcaklığı eski 7 derecelere kadar düştü. Gün boyu 8 dereceye bandında seyrini sürdüren sıcaklıklar gece saatlerinden itibaren yeniden 0 derecenin altına geriliyor.

SICAKLIK HAFTA SONUNA KADAR YÜKSELİŞTE

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre, Denizli’de önümüzdeki 5 gün süresince herhangi bir yağış tahmini yapılmazken, sıcaklıklar hafta sonuna kadar 10 derecenin üzerine çıkacak.

23 Aralık Perşembe günü yapılan tahminlere göre termometrelerin sabah saatlerinde 0 dereceleri göreceğini bildiren meteoroloji, gün içerisinde ise en yüksek 7 derecelik bir sıcaklığın etkili olacağını belirtti.

24 Aralık Cuma günü sabah eksi 1 derecelere kadar düşen sıcaklık, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle birlikte en yüksek 11 derece olarak ölçülecek.

25 Aralık Cumartesi günü sıcaklık gün içerisinde 12 dereceye kadar tırmanırken, çok bulutlu ve az bulutlu bir hafta sonu başlangıcı olacak.

26 Aralık Pazar günü ise termometreler gün içerisinde en yüksek 12 dereceyi ölçerken, çok bulutlu ve parçalı bulutlu gökyüzü şehre hakim.

Yorumlar (0)