Denizli'de Yatırımlar Artıyor

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, 2017 yılı Nisan ayı itibariyle Denizli’ye verilen yatırım teşvik belgelerine bağlı yatırım tutarı 419 Milyon TL, bu yılın ilk 4 ayında yakalanan rakam neredeyse geçen yılın tamamına yaklaşmış durumda. 

GÜNCEL 06.06.2017, 10:25
Denizli'de Yatırımlar Artıyor
banner1551

Denizli’ye verilen yatırım teşvik belgelerine bağlı yatırım tutarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “İlimiz ve ülkemiz için yatırımların önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyorum. Geçen yıl Denizli’ye verilen yatırım teşvik belgelerine bağlı yatırım tutarı toplam 473 Milyon TL. Bu yılın ilk 4 ayında bu rakama yaklaşmış durumdayız. Bu ilk 4 ayda düzenlenen yatırım teşvik belgesinin  %66’sı Enerji Yatırımı, %14’ü Makine ve Taşıt Araçları, %6’sı Dokuma ve Giyim olduğunu görüyoruz.” dedi.

En Fazla Yatırım Enerji Sektöründe

Keçeci, %66’lık bir oranla en fazla düzenlenen yatırım teşvik belgesinin enerji sektöründe olduğunu, “En fazla yatırımın geleceğin sektörlerinden olarak gördüğümüz enerji sektörüne yapılması bizleri çok memnun etti. Enerji sektörünü ise takip eden Makine sektörü. Bu da bizim üzerinde oldukça çaba harcadığımız Makine İhtisas OSB konusunda ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun bir ispatıdır. Enerji ve Makine geleceğin sektörleri ve sanayinin, ekonominin gelişimi için olmazsa olmazlarımız.” diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
20°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi