Denizli de "Tehlikeli Yollar" Arasında

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Apaydın, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yola çıkan sürücüleri Denizli'nin de arasında olduğu 11 bölge güzergahındaki toplam 65 kara nokta konusunda uyardı.

GÜNCEL 19.09.2015, 15:53 19.09.2015, 16:16
Denizli de "Tehlikeli Yollar" Arasında
banner1641
Apaydın, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek üzere vatandaşların dün akşamdan itibaren yola çıktıklarını belirterek, bu dönemlerde trafiğin, normal zamanlara göre 10 kat arttığını söyledi. İstatistiklere göre, kazalarda yüzde 95 sürücü hatası bulunduğunu, bu nedenle sürücülerin trafik kurallarına uymasının önemli olduğunu ifade eden Apaydın, uykusuz ve yorgun asla yola çıkılmaması gerektiğini, uzun yolculuklarda verilen 15 dakikalık molaların hayat kurtardığını anlattı. Apaydın, sürücülerin can güvenliği için emniyet kemeri takmaları ve cep telefonuyla konuşmamaları gerektiğini belirtti.

TOPLAM 65 KARA NOKTA VAR
Bayram günlerinde söz konusu kazaları azaltmak için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerekli önlemlerin alındığını ve uyarıların yapıldığını bildiren Apaydın, Türkiye'de 11 bölge güzergahında toplam 65 kaza kara noktasının bulunduğunu, Karayolları Genel Müdürlüğünün bu kör noktalarda iyileştirme çalışmalarına devam ettiğini belirtti. İşte o kara noktalardan bazıları
İzmir-Turgutlu karayolunun 17,
Muğla-Marmaris yolunun 22,
Denizli-Serinhisar yolunun 17,
Antalya-Serik yolunun 16,
Edremit-Burhaniye yolunun 13,
Beyşehir-Akseki yolunun 42,
Malatya-Elazığ yolunun 37 ve 40,
Bafra-Samsun yoluyla Aksaray-Nevşehir yollarının 14 ve 15,
Akçaabat-Trabzon yolunun 16. kilometresinde sürücülerin dikkat etmesi konusunda Karayoları Genel Müdürlüğü uyardı.
Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)