Denizli'de Pekdemir'den Flaş Açıklama!

Denizli'de bu sabah haber bültenlerine konu olan Marketler Zinciri Konkordato ilan etti haberi üzerine basın açıklaması yayımlayan Halil Pekdemir Çiftliği, konkordato ilan eden firmanın kendileriyle ilgisinin olmadığı belirtildi.

Denizli'de Pekdemir'den Flaş Açıklama!

Denizli'de internet haber sitelerine düşen habere göre 39 yıl önce kurulan ve bugün 40 süpermarkete ulaşan Cemal Pekdemir’e ait 40 süpermarket zinciri, 24 Aralık 2018 tarihinde Denizli Tcaret Mahkemesine konkordato talebinde bulunmuştu, mahkeme Cemal Pekdemir’e ait şirkete geçici mühlet kararı verdi. 

Bu haber üzerine harekete geçen Halil Pekdemir Çiftliği aynı isimde olmalarına rağmen kendilerinin konkordato ilan eden firma ile ilgilerinin olmadığını belirtti. Halil Pekdemir Çiftliği'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

"25 ve 26 Aralık 2018 tarihli basın haberlerinde «Pekdemir Çiftliği konkordato ilân etti», «Pekdemir Marketler Zinciri konkordato ilân etti», «Pekdemir Ailesine ait Pekdemir Çiftliği A.Ş. de Konkordato Talebinde Bulundu» başlıklarıyla haberler yer almıştır. 

Söz konusu konkordato haberlerinin Şirketimizle ilişkili olmadığını Kamuoyunun bilgilerine sunmak isteriz: 

Halil Pekdemir’in kurucusu ve hâlihazırda tek ortağı olduğu Denizli Ticaret Sicili’ne 12751 sicil no.su ile kayıtlı « Halil Pekdemir Çiftliği Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi» ünvanlı Şirketimiz; 77 süpermarketi, 120 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren jeotermal ısıtmalı topraksız serası, 100 dönüm kapalı alanlı büyükbaş besi çiftliği, 6 akaryakıt istasyonu ve düğün salonları ile farklı alanlarda herhangi bir ekonomik sıkıntı yaşamaksızın faaliyetini sürdürmektedir. 

Şirketimizin sermaye yapısı güçlüdür, tüm malî ve hukukî yükümlülüklerini mevzuat ve sözleşmelerle üstlendiği sorumluluklarına uygun şekilde yerine getirmektedir. Sayıları 1.250’yi aşan çalışanı ile birlikte istikrarlı biçimde gelişme azim ve kararlılığıyla çalışmaya devam edecektir." ifadesi kullanıldı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER