Denizli'de Kurban Bayram'ındaki Trafik Bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından 09-18 Eylül 2016 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatili döneminde (10.732) araç kontrol edildi.

Denizli'de Kurban Bayram'ındaki Trafik Bilançosu
Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından, 09-18 Eylül 2016 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatili süresince, alınan trafik tedbirleri ile ilgili olarak, Denizli genelinde Kurban Bayramı dolayısı ile alınan Trafik Tedbirlerindeki tüm ekip ve personelimiz; kazaların önlenmesi, can ve mal kayıplarının engellenmesi, trafiğin sağlıklı ve güvenli bir şeklide akması için, 24 saat esasına göre güzergâhlarda her türlü trafik tedbiri alınmış, şehir girişlerinde tanyeri uygulaması yapılmış, hız denetimlerine ağırlık verilmiş, vatandaşların zaman zaman trafik kurullarına uymaları yönünde ikaz edilmiş, yük ve yolcu taşıyan araçlar denetime denetimden geçip, güzergâhlarda görevlendirilen ekiplerin seyir halinde ve sabit olarak devamlı surette görev ifa etmeleri sağlanarak “Yakalanma Riski Algısı” oluşturulmaya çalışıldı.
    
İlçelerde meydana gelen kazalarda ise, 09-18 Eylül 2016 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatili süresince, toplam  (12) Yaralamalı kaza ve (1) Maddi Hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda (23) kişi yaralandı.

Denizli Merkezde ise Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü polis sorumluluk alanında 2016 yılı Kurban Bayramında İl genelinde meydana gelen ölümlü kazaları şehirlerarası ana güzergahlarda meydana geldi. Bunların (1) tanesi Muğla yolu üzerinde Kale ilçesinde, (1) tanesi Pamukkale yolu üzerinde, (1) tanesi Manisa yolu üzeri Buldan ilçesinde, (1) tanesi ise Ankara yolu üzerinde Çardak-Bozkurt ilçesi arasında meydana geldi. 

09-18 Eylül 2016 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı süresince İl Merkezi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde,  (4) Ölümlü kaza, (78) Yaralanmalı kaza ve (85) Maddi Hasarlı kaza meydana gelmiş olup, bu kazalarda (4) vatandaş hayatını kaybetti. Bunun yanı sıra (166) vatandaş yaralandı.
 

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER