banner1348

Denizli'de Konkordato'ya Bir Firma Daha Eklendi

Denizli’de konkordato haberlerine bir firma daha eklendi. Yıllardır Denizli’ye hizmet etmekte olan bir mobilya firması daha konkordato başvurusunda bulundu. 

Denizli'de Konkordato'ya Bir Firma Daha Eklendi
banner1336

Haberddenizli.com

Denizli’ye yıllardır hizmet eden ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren M.Teğizler Mobilya Tekstil Turizm Hayvancılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’de konkordato talebinde bulundu. Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit sıkışıklığı, döviz ve faizlerdeki aşırı yükseliş ve bankaların kredi imkanlarını kısıtlaması sonucunda, şirket işleri için gereken nakit akışını sağlamakta zorlanmaya başladığı ifade edildi.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuru sonucu yapılan açıklamada  “Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda,  yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.” ifadeleri yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER