Denizli'de Haciz İçin Gittiği Evde Sözlü Hakarete Maruz Kaldı İddiası

Büro Memur-Sen Denizli Şubesi Başkanı Fatih Acar, bir eve icraya giden sendika üyesi icra memurunun saldırıya uğradığına dikkat çekerek adliye binası önünde basın açıklaması okudu.

Denizli'de Haciz İçin Gittiği Evde Sözlü Hakarete Maruz Kaldı İddiası

HABERDENİZLİ.COM

Sendika üyelerinin de destek verdiği basın açıklamasında Şube Başkanı Acar, “Denizli 9.İcra Müdürlüğünde İcra Memuru olarak çalışan üyemiz Şevket Uygun, 20 Şubat Çarşamba günü Sevindik Mahallesinde ikamet etmekte olan A.C.E.  isimli vatandaşın evine icra işlemi için gittiğinde icra işlemleri esnasında fiili saldırıya ve sözlü hakarete maruz kalmıştır. Devlet memuru olarak kanunların kendisine tanıdığı yetki sınırları içinde görevini ifa eden İcra Memuru Şevket Uygun’a ilgili şahıs tarafından fiili saldırıda bulunulmuştur.

Olay esnasında görevli polis memurları olaya müdahalede geç kalmışlardır. Yaşanan bu talihsiz olay görevini yerine getirmeyle görevli icra memuru arkadaşlarımızı korumakla görevli polis memurlarının bu tarz saldırıların olabileceğini öngörerek daha dikkatli olmaları gerektiğini gözler önüne sermiştir.

Büro Memur-Sen Denizli Şubesi olarak daha önce de dillendirdiğimiz ve bu olayla da bir kez daha ihtiyaç olduğu ortaya çıkan Adli Kolluk Kuvvetleri Sınıfının kurulmasını özellikle İcra İşlemleri esnasında gerekli kuvvet desteğinin her an hazır olması açısından bir ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Bu konu da Adalet Bakanlığımızın ivedi olarak adım atması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

Gereğinin yapılmasını bekliyoruz

Sendika olarak olayın sadece basit bir darp olayı olarak değerlendirilmemesini istediklerine dikkat çeken Acar, “Bundan sonra bu tarz olayların yaşanmaması adına gerek güvenlik önlemleri, gerekse halkın bilinçlendirilmesi adına yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğu aşikardır.

Özellikle halkımız icra memurlarının devlet tarafından verilen emri yerine getirdiğini bilmeli ve bu işlemi yapanların bizden birileri olduğunu yani abimiz ablamız kardeşimiz olabileceğini unutmamalıdır. Bu olayın basit bir darp olayı olarak değerlendirilmemesi ve yetkili makamların konu hakkında gereğini yapması beklentimizdir. Büro Memur-Sen olarak arkadaşımıza yapılan bu fiili saldırı ve sözlü hakaret olayını şiddetle kınıyor ve olayın takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER