Denizli'de Depremzedelere Müjde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın Acıpayam, Bozkurt ve Çardak depremzedelerinin konut kredisi gibi yardımlardan faydalanması için zorunlu deprem sigortası şartı aranmaması için verdiği kanun teklifi TBMM'ye gelen yeni kanun teklifinde yer alıyor.

GÜNCEL 22.11.2019, 10:47
Denizli'de Depremzedelere Müjde

KANUN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TBMM'DE GÖRÜŞÜLECEK

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın büyük hasarların yaşandığı 20 Mart 2019 tarihinde Acıpayam'da meydana gelen depremden sonr yakından takip ettiği Acıpayamlı depremzedelerin, Bozkurt ve Çardak depremzedelerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli olan Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısiyle Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun'da değiliklik öngören kanun teklifi komisyonda görüşüldü. Önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek olan kanun teklifi Acıpayam, Bozkurt ve Çardak ilçelerinde yaşayan depremzedelerin konut kredisi gibi yardımlardan yararlanmasının önündeki zorunlu deprem sigortası engelini kaldırıyor.

VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ KAZANDIK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca 'Depremzede vatandaşlarımız için verdiğimiz mücadeleyi kazandık. Acıpayam depreminin üzerinden nerdeyse 9 ay geçti. Bu kanun değişikliğinin depremin olduğu ilk anda yaoılması gerekirdi. Yine de depremzedelerimizin sorunları çözüleceği için mutluyuz.' dedi.

Yorumlar (0)