DENİZLİ'DE CUMHURİYET COŞKUSU

Bu yıl 92. yıldönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün saat 10.00 da Denizli Vali’liği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

GÜNCEL 29.10.2015, 10:52 29.10.2015, 10:51
DENİZLİ'DE CUMHURİYET COŞKUSU

Törene Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 11.M.P. Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Milletvekilleri, ilçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti mensupları ve Denizlili vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından öğrenciler şiir okudu, halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Vali Demir, konuşmasında cumhuriyeti tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün herkese büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü söyledi. Demir, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milletlerarası bağı güçlü, dışa dönük, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olarak istenen hedeflere koşması ve ulaşması, hepimizin kuşkusuz ki en büyük amacıdır. İnanıyorum ki bu duygular var oldukça, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilk sıralarda yer alması, beklenen bir gelişme ve ulaşılmış bir hedef olacaktır. Bunun için hepimiz var gücümüzle çalışmalıyız." dedi. Kutlamalar, resm-i geçitle sona erdi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)