Denizli'de Ağır Yük Taşıyan Araçlara Ceza Yağdı

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından ağır yük taşıyan araçlara eş zamanlı denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde 107 araca 90 Bin 65 TL'lik para cezası kesildi.

Denizli'de Ağır Yük Taşıyan Araçlara Ceza Yağdı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından ağır yük taşıyan araçlar Denizli genelinde eş zamanlı olarak kontrol edildi. Türkiye'deki yük taşımacılığının %90'ının karayolu ile yapıldığını ve bu tür araçların ölümlü kazalara karşılaşma oranının %27,8 olduğunu belirten yetkililer bu araçların yapılan kontrollerinde;

Tartım sonucunda azami yüklü ağırlıklarının üzerinde (tonajlı olarak) yük taşıyıp taşımadıklarını, gabari dışı yük yüklenip yüklenmediğini, Bir kaza anında, diğer araçların bu tür araçların altına girmesini engelleyecek olan arka ve yan koruma çerçevelerinin  bulunup bulunmadığını, koruma çerçevelerinin standartlara uygun olup olmadığını, Özellikle geceleyin görünürlüğü artırıcı ECE R 70'e uygun olması gereken arka işaret levhalarını, Kış lastiği bulunup bulunmadığını, lastik dişlerinin derinliğini ve diğer hususları denetlendi.

Geçtiğimiz perşembe gününden itibaren yapılan denetimlerde 15'i tonajlı olarak yük taşıyan olmak üzere toplam 107 araç hakkında 90 bin 65 TL idari para cezası tatbik edilerek, 37 araç trafikten men edildi.

jandarma eş zamanlı denetim denizli

jandarma eş zamanlı denetim denizli

jandarma eş zamanlı denetim denizli

jandarma eş zamanlı denetim denizli

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER