Denizli'de 4 Yaşındaki Küçük Çocuğa Tuvalet Temizletildi İddiası

Denizli’de iddiaya göre Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu’nda tuvaletini yapamayan 4 yaşındaki anaokulu öğrencisine hizmetli tarafından tuvalet temizleme cezası verildi. Öğrencinin annesi tarafından fark edilen olayın ardından ise aile çocuğunu okuldan kaydını alarak başka okula yaptırdı.

Denizli'de 4 Yaşındaki Küçük Çocuğa Tuvalet Temizletildi İddiası
Olay Pamukkale İlçesi’nde bulunan Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu’nda meydana geldi. İddiaya göre anaokulunda okuyan 4 yaşındaki B.A isimli erkek öğrenci, tek başına tuvaletini yapamadığı için okulun tuvaletini kirletti. İddiaya göre çocuğun tuvaleti pislettiğini gören okulun hizmetlisi ise minik öğrencinin bu davranışından dolayı cezalandırdı. Minik çocuğu iddiaya göre tuvalet temizliği ile cezalandırıldı.  
 
YAŞANAN OLAYI ANNE FARK ETTİ 

Baba Kadir A, 4 yaşındaki oğluna verilen tuvalet cezasının annenin fark ettiğini iddia ederken, “Anaokulu öğrencisi 4 yaşındaki oğlum tuvaleti kirlettiği için hizmetli tarafından cezalandırılmış. Ceza olarak da tuvalet temizliği cezası verilmiş. Oğlumu okula almaya giden eşim çocuğumuz tuvalette olduğunu öğrenmiş. Daha sonra tuvalete çıkan eşim gördüğü manzara karşısında şok olmuş. Çocuğumun elinde bir temizlik malzemesi ve tuvaleti temizliyor. Eşim sorduğunda çocuğum hizmetli tarafından tuvalet temizliği cezası verildiğini söylemiş. Yaşanan bu olaya eşim tepki gösterince, okulda öğretmenler ve yöneticiler harekete geçmişler. Yaşanan bu durumun başka çocukların başına gelmemesi için gereğini yapmasını istiyorum” dedi. 
 
BAŞKA OKULA NAKLEDİLDİ  

Yaşanan olayın ardından iddiaya göre psikolojisi bozulan 4 yaşındaki B.A ailesi tarafından okuldan alınarak başka okula kaydı yapıldı. Diğer yandan yaşanan konuyla ilgili olarak okul yönetiminden bir açıklama yapılmadı.  

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243