Denizli'de 1 Haftalık Trafik Bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından 25-31 Aralık 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (13.316) araç kontrol edildi.

Denizli'de 1 Haftalık Trafik Bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan Bu kontroller sonucunda; Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edildi.
Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler sonucunda; 25-31 Aralık 2017 tarihleri arasında, 167 Okul Servis aracı, yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, yönetmelik hükümlerine göre eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai işlem uygulanmıştır.
 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları; Denizli'de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 25-31 Aralık 2017 tarihleri arasında toplam (35) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.
 

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 25-31 Aralık 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (41) Yaralamalı kaza ve (53) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (94) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve radarlı hız denetimlerine ağırlık verilecektir. 

Denizli'de meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve İncilipınar caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.
 

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde; 25-31 Aralık 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde; (12) Yaralamalı kaza ve (8) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (20) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir                

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir. 
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER