BUNDAN SONRA YASAK

Denizli Pamukkale Belediyesi, mahalle sakinlerinden gelen şikayetler üzerine harekete geçti. İşletme bundan sonra yüksek sesli müzik yayını yapamayacak.

BUNDAN SONRA YASAK
Denizli’nin tek lunaparkı olan işletme mahalle sakinleri tarafından yapılan şikayetler sonucunda çevre için olumlu bir yaptırımla karşı karşıya kaldı. Eğlence yeri yüksek sesle yaptığı müzik yayını sonrası artan şikayetleri değerlendiren Pamukkale Belediyesi ekipleri işletmeye müzik yayını yasağı getirdi. Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Sevinç yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı.

KONUTLARA 10 METRE MESAFESİ VAR

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine böyle bir yaptırama gittiklerinin altına çizen başkan yardımcısı Sevinç, mevzuatta konut alanlarının 150 metre yakınında yükseksesle müzik yayını yapılmasının yasak olduğunu hatırlatarak konuya açıklık getirdi. Başkan yardımcısı Sevinç; “Çevrede oturan vatandaşlar tarafından çok fazla şikayet alıyorduk. Vatandaşlarımızın sağlıkları herşeyden önemlidir. Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te konut alanlarına 150 metreden yakın olan işletmelerde müzik çalmak zaten yasak. Bu işletmemizin bulunduğu alandaki bina mesafeleri 10 metreden başlıyor. Bu nedenle artık işletme müziksiz olarak devam edecek” dedi. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER