Boynundan Asılı Halde Görünce Hemen Yardımına Koştu

Denizli'nin Pamukkale İlçesinde bir çiftlik evinde, ağaca boynundan asılı halde duran ve can çekişen köpek, yoldan geçen vatandaşlar tarafından ölmek üzereyken bulunarak kurtarıldı.

HABERDENİZLİ.COM

Edinilen bilgiye göre olay bugün saat 11.30 sıralarında Denizli'nin Pamukkale İlçesi Pınarkent Mahallesi'nde meydana geldi. 

Çiftçi Serdar Gün ve ürettiği ayvaları taşıyan kamyonun sürücüsü Mustafa Kanat, seyir halindeyken atıl haldeki bir tavuk çiftliğinde bir ağaca asılı haldeki köpeği gördü.

Duyarlı vatandaşlar, hemen kamyonu durdurarak köpeğin yardımına koştu. Boynundan yaklaşık 1 metre yükseklikteki ağaca asılı haldeki köpeğin zincirini çıkararak hayvanı kurtardı.

Nefes almaktan güçlük çeken hayvana su ve yemek verildi. 

Uzun süredir aç ve susuz kaldığı tahmin edilen köpeğin boynundaki morluklar ve kaburga kemiklerinin görüntüsü dikkat çekti. Vatandaşların köpeği çekerek sosyal medyaya yüklediği o video ise hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.

Vatandaşlar tarafından bulunan köpek, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları ekipleri tarafından tedavi edilmek üzere götürüldü. 

Köpeği bulanlardan Serdar Gün, yaşananların insanlık dışı olduğunu vurgulayarak, "Ayva yüklü kamyonu yoldan geçirmeye çalışıyorduk. Ağaca asılmış köpeği gördük. Gidip zincirini çıkarıp kurtardık. Köpeğe su verip veterinere haber verdik. İlk bulduğumuzda hayvan can çekişiyordu. Bilinçli mi yapıldı bilmiyorum. Bu manzara insanlık dışı bir şey. Bir köpek böyle bakılmaz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER