Belediyeye Borç Verme Olayıyla İlgili Başkandan Açıklama

Başkan Hulusi Şevkan'ın 2 yılda belediyeye 190 bin TL borç para verdiği denetim kurulu raporlarıyla ortaya çıktığı belirtilmişti. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan: "Personel için borç vermek suçsa, bu suçu gerektiğinde yine işlerim" dedi.

GÜNCEL 18.02.2021, 13:45 18.02.2021, 13:55
Belediyeye Borç Verme Olayıyla İlgili Başkandan Açıklama

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, AK Partili Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, belediye personeli maaşlarının ödenmesi için borç verirken suç olup olmadığını düşünmediğini ve araştırmadığını belirterek, “Bu suçsa, gerektiğinde bu suçu yine işlerim” açıklamasını yaptı.

Acıpayam Belediye Başkanı, 2018-2019 yıllarında personel maaşlarının ödenmesi için belediyeye verdiği 190 bin lira borçla ilgili yaptığı açıklamada, bunu yaparken suç olup olmadığını düşünmediğini, düşündüğü tek şeyin asgari ücretle evine ekmek götüren personelin maaşını alabilmesi olduğunu söyledi.

Belediye meclisinden izin almadan kredi çekmek gibi bir işlem yapmadığını kaydeden Şevkan, gerçekleşen işlemi “Bankada param vardı. Asgari ücretle çalışan emekçi kardeşlerimizin parasız kalmaması için bankada duracağına onların maaş ödemesinde kullanılsın diye verdim. Geriye de 1,5 yıl sonra aldım. Böyle bir şeyin suç olabileceğini hiç düşünmedim. Emekçilerimiz benim kardeşim. Yarın ihtiyaç duyulursa yine borç veririm. Personel için borç vermek suçsa, bu suçu gerektiğinde yine işlerim” sözleriyle savundu.

Şevkan, Acıpayam Belediyesinde personel maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanması üzerine 2018 Mayıs ayında 50 bin TL, 2018 Kasım ayında 90 bin TL ve 2019 yılı Mart ayında ise 50 bin TL olmak üzere, toplam 190 bin TL borç para vermiş, daha sonra bu parayı  “emanetler hesabı” üzerinden kişisel olarak yazdığı dilekçeyle de geri almıştı.

Yorumlar (1)
MEHMET TAYLAN 3 ay önce
TEBRİKLER