Bedensel engelli Sema’yı sendika sevindirdi

Denizli Hak İş İl Temsilcisi ve Öz Orman İş Sendikası Bölge Başkanı Halil Turan, Güney ilçe orman müdürlüğünde görevli sendika üyesi Mustafa Harmandalı’nın 10 yaşındaki doğuştan bedensel engelli kızı Sema Harmandalı’ya tekerlekli sandalye hediye etti.

Bedensel engelli Sema’yı sendika sevindirdi
Denizli Hak İş İl Temsilcisi ve Öz Orman İş Sendikası Bölge Başkanı Halil Turan, Güney ilçe orman müdürlüğünde görevli sendika üyesi Mustafa Harmandalı’nın 10 yaşındaki doğuştan bedensel engelli kızı Sema Harmandalı’ya tekerlekli sandalye hediye etti. Denizli ve Uşak’ta 664 üyesi bulunduğunu, sendika tüzüğü gereği üyelerin eşlerinin ve çocuklarında manevi üye olduğunu ifade eden Bölge Başkanı Turan, “Sendika olarak üye ziyaretlerimize ağırlık veriyoruz. Güney ilçesinde yaptığımız üye ziyaretlerinde de bir üyemizin kızının doğuştan bedensel engelli olduğunu öğrendik. Üyemizi ve kızını evinde de ziyaret ettik. 10 yaşındaki bedensel engelli kızımız Sema’nın okula gidip gelirken kullanmak üzere tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğunu öğrendik. Kısa sürede de tekerlekli sandalye alımını yaparak üyemiz Mustafa Harmadalı’nın kızı Sema Harmandalı’ya teslim ettik. Küçük Sema’nın mutluluğu bizi de mutlu etti. Geçtiğimiz yılda Baklan’da yaptığımız üye ziyaretlerimizde, üyemiz Mehmet Kocakara’nın bedensel ve zihinsel engelli kızı Hatice Kocakara’ya tekerlekli sandalye hediye etmiştik. Sendika olarak üyelerimizin haklarını korurken, onların aileleriyle de yakından ilgileniyoruz. Sosyal çalışmalarımızla da sürekli üyelerimizin yanındayız” dedi.

Tüm üyeler sigortalı

Genel merkezle birlikte Denizli ve Uşak’taki 644 üyenin hiçbir ücret ödemeden ferdi kaza gurup sigortasının yapıldığını, üyelerin yangın ve sel gibi afetlerden zarar gören evlerinin tamamen baştan sona sendika tarafından yenilendiğini hatırlatan Bölge Başkanı Turan, “Tüm üyelerimiz genel merkezimizin girişimleri ile kendi sigortalarının dışında hiçbir ücret ödemeden ferdi kaza sigortalarına da kavuştu. Sendika olarak üyelerimizin tüm ihtiyaçlarında yanında oluyoruz. Evi yanan, sel afetinden evi zarar gören üyelerimizin evlerindeki tük eşyaları sendika olarak yeniliyoruz. Bunun yanında ülke genelindeki orman müdürlüklerinde görev yapan 7 bin 600 geçici işçinin kadro alması için çalışıyoruz. Denizli ve Uşak’ta görev yapan 5’i engelli kadrosundan toplam 268 geçici işçimiz var. Bu işlerimizin durumları ile ilgili olarak çalışmalar yaparak genel merkezimize bildiriyoruz. Denizli ve Uşak’ta 268 geçici işçimiz varken, bu iki kurumda en az 300 personele ihtiyaç olduğunu da biliyoruz” diye konuştu.


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER