BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

Denizli Belediye tarafından yapılan açıklama ile vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat yapabilmeleri ve ulaşımda sorun yaşanmaması için Ramazan Bayramı’nın 1. ve 2. günü halk otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacağı duyuruldu.

BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ
banner1262
Denizli Belediye tarafından yapılan açıklama ile vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat yapabilmeleri ve ulaşımda sorun yaşanmaması için Ramazan Bayramı’nın 1. ve 2. günü halk otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacağı duyuruldu. Belediye ekipleri de olası arızalara müdahale etmek için bayram tatili boyunca 24 saat esasına göre görev yapacak. İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut’ta müdürlük binasında düzenlediği basın toplantısı ile bayram tedbirlerini anlattı. Vatandaşları özellikle sahte para ve hız limitine uymaları konusunda uyaran Müdür Bulut, “Asayiş olarak tedbirlerimizde yoğunluk olacak. Bayramyeri, alışveriş merkezleri, mezarlıklar ve terminalde yoğunluk olacağı için arkadaşlarımızla yoğunluğun olduğu yerlerde gerekli planlamayı yaptık. Bu dönemde yaya ekiplerin ve huzur timinin görevleri artacak. Huzur ekipleri her an her yerden çıkabilir. Gönül ister ki bayramda bayram havası yaşayalım. Bunun için gerekli tedbirleri aldık fakat vatandaşlarımızın da çıkabilecek olaylarda bizlere yardımcı olmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız 155 ve akıllı telefon sisteminden bizlere ulaşabilirler. Alışveriş dönemlerinde özellikle sahte para konusunda hem vatandaşlarımız hem de esnafımız dikkatli olmalılar. Türkiye’nin gündemine oturmasına rağmen hala emniyetten arayarak para istendiği yönünde dolandırıcılık olayları yaşanıyor. Bunlara itibar etmeyin.” dedi.
Hız limitlerine özen gösterin
Trafik denetimleriyle ilgili de vatandaşlara uyarılarda bulunan Bulut vatandaşları hız limitleri konusunda ve uzun süreli yolculuklar konusunda uyardı. Trafik noktasında canımızı en çok yakan en acı olaylara neden olan olaylar yaşadıklarını dile getiren Bulut, “Bizim uygulamalarımıza rağmen istenmemesine rağmen kazalar oluyor. Halen hız limitlerinin aşılmasından dolayı birçok kaza meydana geliyor. Vatandaşlar biraz daha duyarlı olmalılar. Ölümlü ve yaralamalı kazalarda yüzde 23’lük bir azalma olması iyi bir rakam ama bunlardan 1 tane bile yaşanması bizleri üzüyor. Biz taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız radar uygulamalarından rahatsız ama bizde vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Vatandaşlarımız hız limitlerine özen göstermeli. Bayram döneminde turizm bölgelerine doğru yoğunluk olacaktır. İlimizde günde ortalama 120 bin araç geçişi yaşanırken bu sayının arife günü 150 bin civarında olması bekleniyor.” Diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2013, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243