Başkanlığa Yusuf Garip Getirildi

Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türk Hukuk Enstitüsü’nün (THE)  Denizli Şubesi kuruldu.  Derneğin  Denizli Şube Başkanlığına Av. Yusuf Garip getirildi. 

GÜNCEL 22.11.2018, 11:26 26.11.2018, 10:38
Başkanlığa Yusuf Garip Getirildi
banner1551

Haberdenizli.com

Dernek Başkanlığı’na getirilen Av. Yusuf Garip, “Türkiye’de şube sayısını her geçen gün arttıran Türk Hukuk Enstitüsü’nün Denizli Şube Başkanlığını bize layık gören Genel Başkan Av. Tarkan Toper ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak amacı ile yola çıkmış bulunmaktayız. Türk Hukuk Enstitüsü Genel Merkezi 1977 yılında rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in özel telkinleri ile birçok akademisyen, avukat, yüksek yargı mensubu ve noterlerin de aralarında bulunduğu ülkemizin saygın hukukçuları tarafından Dernekler Kanunu hükümlerine göre kurulmuştur. Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli Enstitü Genel Merkezi ve tüm şubelerinin çalışmalarını yakinen takip etmekte, Dernek faaliyetleri ve güncel meseleler konusunda Denek yönetici ve üyeleri ile sık sık bir araya gelmektedir. Türk Hukuk Enstitüsünün kuruluş amacı; “Türk Hukukunun daha ileriye gidebilmesi,  hukukumuzun milli bir bakış açısı ile temel değerlerimiz etrafında şekillenebilmesi, milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçuların birlikte çalışabilecekleri bir ortamın temin edilmesi ve nihayetinde hukukun üstünlüğü ve adaletin tecellisi için mücadele vermektedir. Bu mücadelemiz Denizli’de de  aynı çerçevede devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Başkanlığa Yusuf Garip Getirildi

Denizli Şubesi Olarak Amacımız Türk Hukukunun Gelişime Katlı Sağlamak”

Derneğin amacının kuruluş tüzüğüne uygun olarak hukukçular arasında birlik ve  dayanışmanın artmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Garip, "Amacımız, Türk hukukunun gelişmesine, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin kurum ve kurallarıyla yerleşmesine,  hukukçular arasında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçularla el birliği ile katkıda bulunmaktır. Bu amaca ulaşmak için Enstitümüz Denizli’de, Türk hukukunun temel ilkelerini, meselelerini ve bunların çözümlerini araştırmak,  ve bu alandaki resmi ve özel faaliyetlere yardımcı olmak için seminer, konferans ve benzeri programlar tertipleyecek, Memleket ve kamuoyunu ilgilendiren aktüel hukuk meseleleri üzerinde öğretici niteliklerde açıklamalarda bulunacak ayrıca, hukukçu meslektaşlarımız arasında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçularla el birliği ile katkı sağlamaya çalışacaktır” diye konuştu. 

Dernek Yönetimi

Başkanlığa Yusuf Garip’in getirildiği Türk Hukuk Enstitüsü Denizli Şubesinin yönetimi Av. Cemil Alperen Cengiz, Av. Hicret Genç, Av. Alptuğ Burak Karatepe ve Av. Himmet Kocayiğit’ten oluştu. 
            
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi