Anket sonuçları açıklandı: Denizli süreçten memnun mu?

Denizli’de gerçekleştirilen bir araştırmada, Korona virüs pandemisi hakkında yönetilen sorulara Denizli halkı birbirinden çarpıcı cevaplar verdi.

GÜNCEL 18.05.2020, 09:43
Anket sonuçları açıklandı: Denizli süreçten memnun mu?
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken, salgının seyrinin düşmesinin ardından normalleşme adımları da atılmaya başlandı. Normalleşme adımlarının atıldığı şehirlerden biri olan Denizli’nin süreç içerisinde gösterdiği mücadele ulusal basına da yansıdı. Son açıklanan karara göre sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı şehirlerden biri olan Denizli bu durumdan memnun gözüküyor.Pamukkale Üniversitesi Politika Araştırma Topluluğu tarafından yapılan araştırmada Denizli halkına,ilk vakanın görülmeye başladığı Mart ayından itibaren alınan kararlardan memnun olup olmadıkları,bundan sonra ki yaşamlarında ne gibi değişiklikler yapacakları hakkında sorular yöneltildi.

DENİZLİ HALKI SÜREÇTEN MEMNUN
Denizlili vatandaşların çoğu Korona virüs salgını nedeniyle il genelinde ortaya koyulan bu mücadeleden memnun olduklarını belirti. Pamukkale Üniversitesi Politika Araştırma Topluluğu başkanı Adem Kayar yaptığı açıklamada “Üniversite bünyemizde kurmuş olduğumuz topluluğumuz ile İlimizde ve ülke çapında çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Küresel çapta korona virüse karşı verilen mücadelede Denizli’mizin hangi noktada yer aldığını görmek amacıyla bir araştırma yaptık.Yaptığımız araştırmaya göre, alınan tedbirlerden ve mücadeleden memnun olan vatandaşların oranı yüzde 87.  Kısıtlamaların kaldırılmasını yüzde 65'lik bir kesim doğru bir adım olarak görürüken, bir kesimde bir süre daha evde kalacaklarını beyan ediyor. Bizlerde vatandaşlarımıza bundan sonraki kontrollü sosyal hayat çerçevesinde daha dikkatli ve daha tedbirli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
15°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi