Alatay Tescillendi

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi’nin yüzde yüz yerli TÜBİTAK ödüllü ALATAY Elektromobil aracı, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi.

GÜNCEL 23.10.2018, 16:46
Alatay Tescillendi
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

PAÜ Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi tarafından üretilen yüzde yüz yerli Elektromobil aracı ALATAY, marka olmanın gururunu yaşıyor. Projeyi Mühendislik Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Selim Köroğlu’nun yaptığı, AR-GE çalışmalarında öğretim üyelerinin yanı sıra öğrencilerin de dahil olduğu ALATAY Patent ve Marka Kurumu’nca tescillendi.

ALATAY projesinde yer alan öğrencilerin daveti üzerine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Mühendislik Fakültesini ziyaret etti. Ziyarette Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı yer aldı. Ana sponsorluğunu AYDEM Elektrik Perakende A.Ş.’nin üstlendiği ALATAY aracını inceleyen Rektör Bağ, proje yürütücüsü Doç. Dr. Selim Köroğlu’ndan bilgi aldı. 
Marka tescilinin önemli bir adım olduğunu belirten Köroğlu, “Türk Patent ve Marka Kurum’u tarafından onaylanan ALATAY artık tescilli bir marka olmuştur. Araç tasarımı konusunda gösterilen gayretin ve emeğin bir markaya dönüşmesi seri üretim hedefi ve hayalinin bir miktar daha gerçek olması oldukça umut vericidir” dedi.
 

Yerli desteklerimiz devam edecek

Projeye katılan öğrencilerle de bir süre sohbet eden Rektör Hüseyin Bağ, projede emeği geçenleri tebrik etti. Pamukkale Üniversitesi adına önemli bir başarı sağlandığını ifade eden Bağ, markalaşmanın önemli bir adım olduğunu kaydetti. Rektör Bağ, “2016 ve 2017 yıllarında TÜBİTAK tarafından ‘Yerli Ürün Teşvik Ödülü’ kategorisinde birincilik alan projemiz artık bir marka olarak bizlere yeniden bir gurur yaşattı. Yerli projelerimize desteklerimiz devam edecek. Hizmet sizden destek bizden. Yüzde yüz yerli üretim olan aracımızda emeği geçen proje ekibine tebrik ediyorum” diye konuştu. 
Rektör Hüseyin Bağ, ziyaretin ardından ALATAY’ın ilk ve son prototipi önünde proje ekibi ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. 
 


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
22°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi