Alanyalılardan Mevlüt Demir’e Destek Ziyareti 

Son zamanlarda medyada yer alan asılsız Alanyaspor Forması iddialara ilişkin desteklerini sunmak için otuz kadar Alanyalı Mevlüt Demir’i makamında ziyaret etti.

Alanyalılardan Mevlüt Demir’e Destek Ziyareti 

HABERDENİZLİ.COM

Alanyalılardan Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'e ziyaret. Ziyarette bulunan Heyet açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Size Alanya’dan çok selamlarla, kelamlarla geldik, son zamanlarda ortaya çıkan anlamdan yoksun, gerçekten uzak haberlere istinaden; Alanya’nın yetiştirdiği değere, Sayın Müdürümüze sahip çıkmaya geldik. Bulunduğu her makam ve yerde Alanya denilince akla ilk gelen kişi olmayı başaran Sayın Mevlüt Demir’e yapılan bu yakışıksız, mesnetsiz, çirkin yakıştırmaların, Alanyalıların gönlünde nadide bir yer edinmiş olan Sayın Müdürümüz üzerinde durmayacağını tüm Alanyalılar bilmektedirler, Torosların Çocukları güneşin balçıkla sıvanmayacağını bilirler. Bizler; gerek öğrenci, gerekse öğrenci velisi ama yoldan geçen ama yolda kalanlar olarak her zaman biliriz ki Sayın Müdürümüz bir telefon kadar uzağımızdadır sadece, bırakınız kapısına geleni, kapısının önünden geçeni misafir etmediğini kim söyleyebilir. Biz Alanyalılar olarak Sayın Müdürümüz hakkında çıkan haberlerin ardında ne anlam nede vicdan görmekteyiz oysa bizler gönül gözüyle bakan, sevgi tohumları saçan Yörüklük geleneğinden gelenleriz. Bu iddiaları ortaya atanların ya gönül gözleri kapanmış, ya da vicdanları kararmıştır. Öğrencilerimizin kendi harçlıklarıyla tasarlayıp bastırdıkları bir forma üzerinden bu kadar çok hengâmenin çıkmasını ne aklımız ne gönlümüz almakta nede dilimiz susmaya razı olmaktadır. Üzerine basarak söylemekte fayda görüyoruz; “ Alanyalılar olarak Sayın Mevlüt DEMİR’in her daim yanındayız. Biz Yörükler güç merkezine göre yön değiştirenlerden değil omurgalı durup, Bizim yerimiz Hak’tır, Hakikattir diyebilenlerdeniz.” Dediler.

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir konuşmasında; Torosların Çocukları alicenaplığıyla, kadirşinaslığıyla, vefakârlığıyla bilinir. Bu ziyaretinizle bunu bir kez daha gösterdiniz, Her daim onur verdiniz, omuz verdiniz, güç kattınız, Türkmenliğin şanını, Yörüklerin sadakatini göstererek ufkumuzu aydınlattınız. Alanyalılar birliğin, dirliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın sembolü olarak sivrilmiş, gönül zenginliği tüm Türkiye’nin damarlarına işlemiştir.
Siz değerli hemşerilerimden aldığım bu güç ve ilhamla şunları ifade etmek isterim; Bizim anlayışımızda ayrımcılık yoktur. Bizim anlayışımızda ötekileştirmek yoktur. Bizim anlayışımızda sırt çevirmek yoktur. Peki ne vardır? Bizim telakkimizde sevgi vardır, Hazreti Mevlana’nın dediği gibi sevgi tohumları ekmek vardır. Gönül gözüyle bakıp gönülleri inşa etmek vardır. Her zaman söylediğimiz bir söz vardır; “ Söz konusu Alanya ise gerisi teferruattır.” Gerisi laf-ı güzaftır. 

Demir, Bizim telakkimiz; Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilmektir bu minvalde olanla yetinmiyor yerinde saymıyoruz. Olanı, olması gerekenden daha iyi yerlere taşıma gayretimiz maalesef bir takım çevrelerce manipüle edilerek farklı mecralara çekilmek istenmektedir. Bu bağlamda sizleri tebrik ediyorum. Bir forma dizayn ettiniz, cep harçlıklarıyla yaptırdınız, bundan rahatsız olan primitive zihniyetler var, yapılan her güzel işe kulp bulan, asılsız isnat ve iftiraları meslek edinmiş samimiyet ve dürüstlük fukaraları var. Bunlar ilhamını ilkellikten almış, günü birlik heveslerin peşine takılmış, çıkar birlikteliklerin yörüngesine tutunmuşlardır. Elbette ki bu sevdayı özümseyip lazım gelen fedakârlıkları yapmaları doğal olarak imkânsızdır. Çünkü fıtratları ve mizaçları buna müsaade etmeyecektir. Ancak bizler bunlara takılıp kalmayacağız zira bizim telakkimizde günü gününe denk olan aldanmıştır hakikati var. Bizim işimiz sevdayla bizim işimiz bu Memleketin terakki etmesiyle, didişmekle bizim işimiz yok, kavgayla bizim işimiz yok, iftirayla kumpasla bizim işimiz yok, üç beş tane adamı bir araya getirip tezgah yapmaya çalışıp ayak oyunu yapanlarla bizim işimiz yok.

Sevdamız Alanya ise Alanya’nın tamamı, hepimizin herkesin kırmızı çizgisidir. Bizim bu sevdayı hiç kimsenin ipoteğine hiç kimsenin tekeline bırakmak gibi bir niyetimizde yok. Birilerinin söylediği gibi bizim bir iki tane kırmızı çizgimiz yoktur. Alanya’da yaşayan üç yüz on yedi bin kişinin tamamı bizim kırmızı çizgimizdir. Soğukpınar’daki ilk mektep talebeleri de bizim kırmızı çizgimiz, en yukarıdaki makamlardakilerde bizim kırmızı çizgimiz, memleketin en küçük bireyi de bizim kırmızı çizgimizdir.

Tekrar tekrar söylüyoruz; “Söz Konusu Alanya ise Gerisi Teferruattır.” Bunu lafta değil icraatta yapıyoruz, yapmaktayız. İşte manzara burada, delili burada, Halep oradaysa Arşın burada. Biz sadece gurbette değil kendi topraklarımız olan Alanya’da da bu birlik beraberliğin sağlanması kavgasındayız. Diyerek konuşmalarını sonlandırdılar.
Demir, konuşma sonundan; “Sizlerin katkılarınızla bastırdığınız, bizlerinde Halkla Emniyeti, Milletle Devleti kaynaştırmak amacıyla yanınızda olduğumuz bir konu üzerinden Alanyasporumuzun yıpratılmasına gönlümüz el vermediğinden “Torosların Çocuklarına” yörüklük renkleriyle bezenmiş poşuları hediye etmek istiyorum.” diyerek ziyarete gelenlere hediyelerin takdim etti. 


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER