banner1348

AK Parti'den Aday Adayı Olan 47 İsim

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi belediye başkanı aday adayları müracatlarını yapmaya başladı. Ak Parti'de şu ana kadar 47 isim aday adaylığı başvurusunu yaptı.

AK Parti'den Aday Adayı Olan 47 İsim

31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi'nde aday adayları resmi başvurularını yapmaya devam ediyor. 16 Kasım tarihine kadar süresi uzatılan aday adaylığı başvuruları için şu ana kadar 47 isim başvurdu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dahil mevcut başkanlık görevini yürüten 17 ismin başvuruda bulunmayağı kararı, Ak Parti Genel Merkezi tarafından alınmıştı. Mevcut başkanların çalışmaları göz önünde bulundurularak tekrar  aday olabilecekleri göz önünde bulundurularak yapılan başvuru sayısı 47 olarak açıklandı. Başvuru yapan adaylar arasında 2 kişi Belediye Meclis Üyeliği'ne baş vururken 45'i belediye başkanlığı aday adaylığına başvurdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi için aday adaylığı başvurusunda bulunan tek isim Fatma Hanım Subaşı olurken,  Merkezefendi Belediyesi'ne ise Kadir Erken başvuruda bulundu. Merkez ile Pamukkale Belediyesi'ne ise en çok aday adaylığı başvuru yapılan ilçe oldu.

AK Parti'de aday adaylığı başvuru süresinin tamamlanacağı 16 Kasım'a kadar sürpriz adaylar çıkmazsa mevcut 17 başkan ve yeni başvuru yapan 45 aday dahil  62 aday adayı belediye başkanlığı için yarışacak.

İşte başvuru yapan 47 isim;

AK Parti'den Aday Adayı Olan 47 İsim

AK Parti'den Aday Adayı Olan 47 İsim

AK Parti'den Aday Adayı Olan 47 İsim

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER