7 Mahalle İçme Suyu Sistemiyle Buluşuyor

19 ilçenin tamamında dev yatırımlara imza atan Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas’ın 7 mahallesinin yararlanacağı 2.000 metreküplük Solmaz içme suyu depo çalışması ile 1 adet içme suyu sondaj kuyusu çalışmasını tamamladı.

7 Mahalle İçme Suyu Sistemiyle Buluşuyor
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü kent genelindeki tüm ilçe ve mahallelerde dev yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tavas ilçesinin Solmaz, Medet, Altınova, Çiftlikköy, Sofular, Ebecik ve Çalıköy mahallelerinde yaptığı incelemelerde mevcut içme suyu depolarının uzun yıllar önce yapıldığını ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirleyen DESKİ, çalışmalara başladı. 
 
40.000 metre hat döşeniyor
 
Büyük bir hızla sürdürülen proje dahilinde Solmaz Mahallesi’nde yapılan ve Medet, Altınova, Çiftlikköy, Sofular, Ebecik ile Çalıköy mahallelerinin de yararlanacağı 1 adet 2000 metreküplük içme suyu depo çalışması ile 1 adet içme suyu sondaj kuyusu açma çalışması tamamlandı. Söz konusu 7 mahalleyi kapsayan 40.000 metre içme suyu isale hattı döşeme çalışmalarına da devam eden DESKİ, bölgede 1 adet içme suyu sondaj kuyusu daha açacak.
 
“Modern alt yapı ağıyla örüyoruz”
 
Denizli’de kent merkezi ve ilçelerin modern alt yapı ağıyla örüldüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tavas ilçemizdeki projemiz bittiğinde, 7 mahallede yaşayan hemşehrilerimiz hak ettikleri nitelikte bir içme suyu sistemine kavuşacak. Ayrıca bakım onarım maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlayacağız. Bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER