30 Ağustos Zafer Bayramı Akşamı Yaşanan Kargaşa

DENİZLİ'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet ve Zafer Yürüyüşü'ne binlerce vatandaş katılarak zafer bayramının coşkusunu yaşadı. Yaşanan coşkuya bir provakatör şiir okumak istemesi iddiasıyla küçük çaplı bir kargaşa yarattı.

H. Teoman Sancar, Valilik önünde yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal’in 94 yıl önce yaptıkları kahramanlık destanları, uygarlık, çağdaşlık, medeniyet, özgür insan ve özgür vatan anlayışı anlayışıyla emperyalizme verdiği mücadeleyi “Yurtta Barış Dünyada barış sloganıyla” yaşamaya devam etmekteyiz. Biz Mustafa Kemal’i anlatmaya devam edeceğiz. O kadar büyük bir insanmış ki yüzyıl önce tek tek söyleyerek tekkeleri zaviyeleri cemaatleri birbirine düşüreceğini anlatan sözleri bugün gerçekleşiyor. Biz FETÖ’cülerle mücadelemize devam edeceğiz. Allah adıyla, din adıyla, Kitap adıyla milleti kandıranlarla mücadele edeceğiz. Tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi” demişti.

Edinilen bilgiye göre, CHP İl Başkanı Teoman Sancar'ın konuşmalarının ardından konuşma yaptığı otobüsten inmesiyle gazetecilerin sorularını yanıtladı. Teoman Sancar ile yapılan röportaj sonrası bir tane provakatör Sancar'ın yanına gelip sesini yükseltip ve el kol hareketleriyle Sancar'a şiirimi neden okutmadınız diyerekten çok sert tepkiler gösterdi. Provakatörlük yapan vatandaşın sert hareketler üzerine Valilikk önünde küçük çaplı bir kargaşa yaşandı. Provakatör vatandaşın daha önceden de 3 veya 4 kez her zaman aynı görüntüleri sergilediği belirtildi. Olaya polis müdahale etmesi sonucu olay büyümeden yatıştırıldığı belirtildi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER