17 ilçe 30 bin mutlu çocuk 

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 6’ncısı düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, ilçe turunu tamamladı. 17 ilçede 30.binin üzerinde çocuğun katıldığı şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi, sanal dünyadan koparak gerçek arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirdi.

17 ilçe 30 bin mutlu çocuk 

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl ilk kez ilçelerden başladığı Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği ilçe turlarını tamamladı. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği ilk olarak Babadağ ilçesinde başladı, daha sonra kent merkezi dışındaki tüm ilçelerde yaşayan çocuklar için belirlenen noktalarda şenlik alanı kuruldu. Her gün ilköğretim çağındaki binlerce çocuğa eğlenceli bir gün yaşatmayı hedefleyen şenlikte öğrenciler animatörler eşliğinde doyasıya eğlendi. Çuval yarışı, ip çekme, can gibi geleneksel oyunlar oynayan çocuklar şişme oyun parklarında doyasıya eğlenme imkanı buldu. İlki 14 Mart’ta başlayan şenliğin ilçe etabı tamamlandı. 30.000’in üzerinde çocuğun katıldığı şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi, sanal dünyadan koparak gerçek arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirdi.

“Şenliğimizi ilçelerimize taşıdık”

Çocukların gönüllerince eğlendiği şenliğe her fırsatta katılarak onlarla oyunlar oynayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Büyükşehir ile birlikte merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” sözünü hatırlattı. Başkan Zolan, “Bu yıl ilk defa Denizli merkezde değil, ilçelerimizde de çocuk şenliğimizi yapıyoruz. ‘Nerede çocuk var bizim şenliğimiz de orada olacak’ dedik ve şenliğimizi ilçelerimize taşıdık” dedi. Çocukların şenlik alanlarında sanal değil gerçek arkadaşlarıyla buluştuğuna dikkati çeken Başkan Zolan, “Çocuklarımız sanal dünyada vakit öldürmek yerine şenlik alanlarımızda arkadaşlığı, ekip ruhunu ve kaynaşmayı öğrendi. Onların gözlerindeki mutluluğu görebilmenin sevincini yaşadık” diye konuştu.

Sıra kent merkezinde

Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği’nin aynı hızla devam edeceğini ifade eden Başkan Zolan, etkinliğin ilçelerin ardından kent merkezinde sürdürüleceğini belirterek, çocukların kapalı ortamlarda sanal arkadaşlıklar kurması yerine gerçek arkadaşlarıyla bir arada olacağı şenlik alanına davet etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER