15 Temmuz Sabahının Görüntüleri Ortaya Çıktı

15 Temmuz Darbe Girişimi Sabahı, Çardak havaalanında askeri araçtaki askerleri vatandaşların beklediği görüntüler ortaya çıktı 

Denizli'de 15 Temmuz hain darbe girişiminde Çardak Havaalanından gitmek isteyen askeri birliğin önünü kesen vatandaşlar gün ağarıncaya kadar askeri araçları bekledi. Günün aydınlanması ile birlikte Çardak Havaalanındaki bekleyiş bir vatandaşın cep telefonu tarafından kayıt edildi. Sabah saatlerinde AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin'de vatandaşlar ile o nöbete katıldığı görüldü.
Denizli'de 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde büyük rol oynayan Çardak Havaalanında ki hareketliliğin gün aydınlandığı anlardaki video görüntüsü ortaya çıktı. 
FETÖ'nün 15 Temmuz akşamı, darbe girişimi sırasında Çardak Havaalanından Ankara'ya asker sevkiyatı için Denizli'den 580 askeri personel Çardak Havaalanını kullanarak Ankara'ya götürülmek istenmişti. Ancak vatandaşlar askeri aracın önüne geçerek havaalanına girmesini engellemiş, pistin ışıklarının söndürülüp nakliye uçaklarının inişine izin verilmemişti. 
O gece ile ilgili olarak özellikle ilçedeki bayanların askeri araçların üzerine çıkarak, direksiyon kısmına kadar çıkıp, araçların ilerlemesini durdurmuştu. O gece boyunca askerlerin araçtan inmelerini engelleyen vatandaşlar sabaha kadar nöbet tutmuştu. 
Bir vatandaşın cep telefonu tarafından çekilen görüntülerde ise bekleyen vatandaşlar yer alıyor. Vatandaşı ziyarete gelen isim olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise havanın aydınlanması ile TBMM'deki genel kurula katılmak için  yola çıkıyor. Vatandaşlara yaptığı konuşmanın da yer aldığı video da milletvekili Şahin Tin'in  "Ankara'da genel kurulumuzu yapacağız, meclis toplantımızı yapacağız. Vekillerimiz orada, Bakanımız Nihat Bey orada herkes orada, hep beraber orada özgür iradenin, bizi seçim gönderdiniz ya, bizde orada gidiyoruz varız diyoruz. Biz buradayız diyoruz" sözleri dikkat çekti.

İHA - DENİZLİ

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 11:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek bu!
Gerçek bu! - 1 yıl Önce

Haber değeri dahi yok bunun o davada çoğu askerin suçsuz oldukları mahkeme tarafından onaylandı ve berat ettiler. Bu neyin reklamı/yalakalığı? Sabah zaten tüm askerler kandırıldıklarını anladı teslim oldular. Her şey bittikten sonra bu da oraya gitmişmiş...Allah sizi islah etsin!

SIRADAKİ HABER
banner1243