Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, yerel seçimlere kısa bir süre kala seçimin kaderini belirleyecek gençlere özel bir mektup dağıttı. Ertemur mektubunda gençlere Pamukkale üzerine hayallerini aktarırken, onların seçimde ne kadar belirleyici olacağının vurgusunu yaptı. Mektupların üzerinde ise ‘Bu mektupta geleceğin var’ notu bulunuyor.

İŞTE ERTEMUR’UN GENÇLER İÇİN KALEME ALDIĞI MEKTUP;

Değerli kardeşim;
Sandığa gidecek; ilçendeki, şehrindeki belediye başkanını belirleyeceksin! Bu anlamda sana büyük bir görev düştüğünü hatırlatmak isterim...
Sen Denizli'nin ve Türkiye'nin umudusun! Bugün üstlendiğin bu görev; okuyacağın, meslek sahibi olacağın ve hatta aile kuracağın bu toprakların yarınlarını şekillendirecek. O nedenle her bir oy, özellikle senin oyun çok önemli!
Bizler senin, hatta senin çocuklarının geleceğine ışık tutacak bir görevi bugünden üstlenmek için yola çıktım.
Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında, sana daha güzel, daha umutlu, daha yaşanılabilir bir Pamukkale'yi inşa etmek için kolları sıvadım. Bu hedefimle yalnızca yarınını değil, bugün de ihtiyaç duyduğun onlarca projeyi hayata geçirmek için çalışıyorum.
Senin sorunlarına çözüm sunan projeler yapmayı hedefliyorum. Tozun çamurun içindeki bir Pamukkale'yi pırıl pırıl bir memleket haline getirmek istiyorum.
Sana ve ailene daha refah bir yaşam sunup, senin dünya standartlarında bir yaşama kavuşmanı ümit ediyorum.
İlimi, bilimi, eğitimi hak ettiğin düzeyde alıp; bütün dünya ülkelerinde yarışabilecek bir donanıma sahip olmanı diliyorum. Bu hayalimde önüne çıkacak her türlü engeli el ele verip aşacağımız çalışmaları ortaya koyacağıma söz veriyorum.
Sevgili kardeşim; dilediğin üniversitede, dilediğin bölümü okuyarak iş yaşamına girmen için mücadele edeceğim. Söz veriyorum; üniversite diploman elinde zincir marketlere kasiyer olmak için yarışmayacaksın! Hayalindeki mesleğe sahip olmak için seçilen değil, seçen olacaksın!
Okulunu bitirip mezun olduğunda yandaşlarla savaşmak yerine, donanımınla iş yaşamı- na gireceğin bir Pamukkale inşa edeceğim. Sana söz veriyorum; tanıdıklarınla değil; bilgin yeteneklerin kısacası liyakat içinde yerleşeceksin mesleğine!
Sen, siyasetçi büyüklerinin söylediği gibi yalnızca yarın değil; sen aslında bugünsün de! Bizler senin bugün yaşamaktan mutlu olacağın bir Pamukkale'yi sana sunabilirsek ancak o zaman başarılı olabiliriz.
Evet, bugün Pamukkale karanlık! Ancak bu karanlıktan çıkmak için bir ışık yakıyorum sana. Bana güvenerek yanımda olursan Pamukkale'yi birlikte aydınlatabiliriz.
"Bütün ümidim gençliktedir" diyen Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere güvendiği kadar sizlere güveniyor, O'nun gösterdiği hedefe birlikte varacağımızı biliyorum!
Gel el ele verelim yolları açalım, aydınlığa çıkalım ve Pamukkale’mizi birlikte yönetelim... Sevgilerimle...
Ali Rıza Ertemur
CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı
Ertemurdan Genclere Ozel Mektup 1Ertemurdan Genclere Ozel Mektup 2