CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, Pamukkale ve Pamukkaleli vatandaşların refahını artırmak için hazırladığı projeleri açıklamaya devam ediyor. Ertemur, turizmin getirilerini artırmak adına hazırladıkları projelerin detaylarını anlattı. Turizmde ilk hedeflerinin Pamukkale’de konaklama günlerini artırmak ve Pamukkale’yi ziyaret eden turistleri şehir merkezine çekmek olduğunun altını çizdi.

Denizli'de CHP’liler Çavuşoğlu, Doğan ve Ertemur’un seçim başarısını kutladı Denizli'de CHP’liler Çavuşoğlu, Doğan ve Ertemur’un seçim başarısını kutladı

“PAMUKKALE’Yİ DÜNYA GÖRDÜ YEREL YÖNETİCİLER GÖRMEDİ!”

Ertemur, Pamukkale’nin potansiyelinden yeterince yararlanılmadığını belirterek; “Dünyanın incisi Pamukkale’ye sahibiz. Ne kadar faydalanabiliyoruz? Beyaz Cennet’imize gelen turistler sadece travertenlerimizi görüyor, sıcak suyumuzdan faydalanıp geri dönüyorlar. Bu durumun ne esnafımıza ne de Pamukkale’mize bir faydası var. Pamukkale’yi 10 senedir yönetenlerin bu durum karışında üç maymunu oynadılar. Bütün dünya ‘Dünya Mirası Listesi’ne aldı, yerel yöneticiler projeleri ile hizmet alanına alamadı. Onların ne esnaf umurunda ne de Pamukkale. Artık buna dur demeliyiz. 31 Mart bunun için en güzel tarih. Pamukkale’mize hak ettiğini kazandıracağız” dedi.

“TINY HOUSE, MİNİATÜRK İLE YENİ TURİZM ROTASI”

Ertemur turizm için hazırladığı projelerin detaylarını şu şekilde açıkladı: “Pamukkale’mizde turistlerin zaman geçirebilecekleri fırsatlar ortaya çıkarmalıyız. Pamukkale günübirlik ziyaret yeri olmaktan çıkacak. Bunu nasıl yapacağız? Pamukkale’mizin merkezine doğru yeni bir destinasyon rotası oluşturacağız. ‘Tiny House’ ve ‘Miniatürk’ projelerimizle Pamukkalemize gelen turistleri şehir merkezine çekeceğiz.”

“2 KATLI OTOBÜSLERLE ŞEHİR TURU”

Pamukkale’nin yıllardır en büyük sorununun; ‘Şehre gelen turistin şehir merkezine uğramadan geri dönmesi’ olarak tespit ettiklerini söyleyen CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, “Pamukkale’mize travertenler, Karahayıt’a sıcak sular için gelen turistlerimizi 2 katlı otobüslerle şehir turu yaptıracağız. Böylelikle şehrimizin diğer güzelliklerini görebilecekler. Böylelikle şehrimizde alışveriş yapabilecekler ve esnafımız kazancak. Ayrıca Laodikya Turizm Günleri projemiz ismimizi dünyaya duyuracak” diye konuştu.

“ORGANİK KÖY, YÖRÜK KÜLTÜRÜ VE TEMATİK SOKAKLAR”

Turizm için çalışmalarının bunlarla sınırlı olmadığını belirten Ertemur; “Turistlerimizi şehir merkezimize çektiğimizde onlara aktiviteler yaptırmamız gerekecek. Bunun için hazırladığımız ‘Organik Köy’ projemizle turistler üretime dahil olabilecek. Bir Yörük kenti olarak geleneklerimizi yaşatmak adına ‘Yörük Kültürü Yaşama ve Yaşatma Köyü’ projemizin misafirlerimizin ilgisini çekecek. Bizi tanıyacaklar. Pamukkale’mizin dört bir köşesinde oluşturacağımız ‘Tematik Sokaklar’ ise görülmeye değer güzellikler olarak gezi rotalarında yer alacak. İşte biz böyle bir Pamukkale hayal ediyoruz ve bunu başaracağız. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Ertemur; “Pamukkale’mizde kadınların haklarını korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hayata geçireceğimiz projelerimizle; kadınların haklarını koruma ve eşitsizliği sona erdirmek için gerekli tüm önlemleri alacağız” dedi.
CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur mesajında şu ifadelere yer verdi;
“8 Mart 1857 tarihinde New York’ta 40 bin dokuma işçisi kadın eşit işe eşit ücret ve insanca çalışma koşulları talebiyle grev başlattı. İşverenin işçileri fabrikaya kilitlemesinin ardından çıkan yangında, 129 kız kardeşimiz hayatını kaybetti. Bu ölümler bir son değil, başlangıç oldu. Kadınların haklı direnişi tarihe geçti. Bu mücadele asla unutulmadı. 1910 yılında, 8 Mart tarihi, yangında yaşamını yitiren işçi kadınların anısına Dünya Kadınlar Günü olarak ilan edildi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, "Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir" sözleriyle, toplum içinde kadınlara verdiği önemi her fırsatta dile getirmiştir. Gerçekleştirdiği reformlarla Türk kadınlarının hakları teslim etmiş, öyle ki birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesini sağlamıştır. 
Yakın tarihimizde gerçekleşen bu kazanımların üzerine eklemek yerine, ne yazık ki günümüzde kadınlar hayatının her alanında var olabilme mücadelesi vermeye çalışmaktadır. Bugün ülkemizde kadın olarak sokakta, evde, iş yerinde, okulda, toplu taşımada, sosyal hayatta kısacası hayatın her alanında var olabilmek için mücadele etmeleri gerekiyor. Kadın olmanın, anne olmanın, eş olmanın, kardeş ya da evlat olmanın, çalışan ya da ev emekçisi olmanın ne yükler yüklediğini; nasıl zorluklar getirdiğini görüyoruz. Ancak biliyoruz ki; Türk kadınının kaderi bu değil! 
Biz Pamukkale’de bir yola çıktık. Pamukkale’mizde kadınların haklarını korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hayata geçireceğimiz projelerimizle; kadınların haklarını koruma ve eşitsizliği sona erdirmek için gerekli tüm önlemleri alacağız. Amacımız, kadınları toplumun her alanında güçlendirmek ve eşit fırsatlar sunmak. Hedefimizde, hayatın her alanında aktif olarak yer alacağınız bir Pamukkale’yi inşa etmek var. Mahallelerimize açılacak olan kreşlerimiz ile annelerimizin sosyal ve iş hayatına katılmasının önünü açacak; güvenilir bir eğitim yuvası ile evlatlarımıza sahip çıkacağız! Pamukkaleli kadınlar iş hayatına katılıp kazanırken; Pamukkale’nin çocukları da bize emanet olacak! Uzman ekibimizle şiddeti önlemek ve şiddet mağdurlarına destek olmak için stratejiler geliştireceğiz. Kriz merkezleri ve destek hizmetleri sunarak kadına yönelik şiddetin önlenmesinde aktif rol oynayacağız. Bu anlamda, gerekli olan tüm psikolojik, hukuksal, ekonomik ve fiziki destekleri ücretsiz bir şekilde ulaşılabilir olarak sunacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınları selamlıyor, mutlu bir Pamukkale’de yaşama sözü veriyorum” Ertemur Turizmi Sehir Merkezine Cekecegiz Esnafimiz Kazanacak 2Ertemur Turizmi Sehir Merkezine Cekecegiz Esnafimiz Kazanacak 1