Memleket Partisi Denizli’de istifalar devam ediyor. Partide son istifa Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Başkan’dan geldi. Başkan, il başkanlığına eleştiriler getirerek istifa ettiğini duyurdu.

Memleket Partisi Denizli istifa haberleri ile sarsılıyor. Pamukkale İlçe Örgütü, Çal İlçe Örgütü, Merkezefendi Belediye Meclis Üyeleri Murat Cımık, Gökhan Deda ve Arif Suna istifa etmişlerdi. Son istifa Acıpayam ilçesinden geldi. Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Başkan partiden istifa ettiğini açıkladı.

DENİB Helal Expo Fuarı’nda DENİB Helal Expo Fuarı’nda

Ertan Başkan, istifasında il yönetime ağır eleştiriler getirerek şu ifadeleri kullandı;

“Memleket partisi Acıpayam kurucu ilçe başkanı olarak, ilçe başkanlığı görevimden daha önce İl yönetimi ile yaşadığımız örgütlenme çalışmalarının yapılmaması ve örgütlenen ilçeleri yok saymaları nedeniyle istifa etmiştim. Bu süreçte İl başkanı ve şakşakçıları kendi siyasi ikballeri için siyasi ahlaktan yoksun, kibirli, ukalaca ve halkı tepeden bakan, kendilerine öğretildiği üzere savrulmaya devam etti. Örgüt olmaktan uzak ”sözde meşru hısım akrabalar ile oluşturulan yönetim” ile koltuk telaşına düştüler. Gerçi genel merkeze göre de; ”örgüte ihtiyaç yok” zaten.

İl yönetiminde beyleri, disiplin kurulunda eşleri ile sözde meşru il yönetimi,sözde adaletli kararlar almış ve genel merkeze de mühürlettirmiştir. Hiç irtibatım olmayan sonradan atanan ilçe başkanlarına düzmece evraklar imzalattırılıp düzmece deliler oluşturulmuştur. Bu işleyiş yakın tarihte ülkemizin başına bela olan birilerinin tarzına ne kadar da benziyor!

Hem adaleti, hem ahlaklı siyaseti savunacaksın, hem de bunları yapacaksın!! Soruyorum adalet neresinde, siyasi ahlak neresinde?

Bu haliyle siz bu Denizli’yi, bütün bunları üç maymunu oynayarak meşru kılan genel merkez Türkiye’yi yönetecek öyle mi?

İl başkanlığı olarak sizden ancak ‘’OYMAK BAŞI’’ olur. Genel başkanın Denizli ziyaretlerinde işçileriniz ve işçi servislerinizle karşılama yapmanız da buna delalettir. Halkın ve örgütlerin olmadığı karşılamalar sandıkta nasıl karşılık bulacak hep birlikte tanık olacağız…

Tüm bunların neticesinde ‘’takdir kamuoyunun olmak üzere’’ Memleket partisi üyeliğinden istifa ediyorum.” WhatsApp-Gorsel-2022-11-04-saat-17.45.29-652x1024WhatsApp-Gorsel-2022-11-04-saat-17.45.301