Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlenen mesleki yarışmalar bu yıl Denizli ilimizde de düzenlendi. 15 Aralık Çarşamba günü Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda, İmam Hatip Ortaokulları arasında "Genç Bilaller Güzel Ezan okuma yarışması" yapıldı.

Denizli’de Şüpheli Ölüm! Evinde Baygın Bulunan Kadın Hastanede Öldü Denizli’de Şüpheli Ölüm! Evinde Baygın Bulunan Kadın Hastanede Öldü

Ensar Vakfı Denizli Şubesi de yarışmaya katılan öğrencileri yanlız bırakmadı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Ensar Vakfı Denizli Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçar tarafından ödül verildi. Kaybedeni olmayan yarışmada öğrencileri tebrik eden Ensar Vakfı Denizli Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçar başarılarının devamını diledi. İslam'ın şiarı ve müslüman varlığının sembolü olan Ezan okumanın önemini, faziletini, sevabının yüksek olduğunu, ilk Ezan okuyan Bilal-i habeşi'nin fazilet derecesini gençlere anlattı.
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Ezan-ı Şerife verdiği öneme de değinen konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Beş vakit farklı makamlarla ve güzel bir sesle okunan ezan, insana tabiat ve varlığın gelip geçici, fâni yüzünü gösterir, hayattaki gerçek yerini düşündürür. Sonu gelmez, boş hırslar peşinde koşmanın mânâsızlığını tefekkür ettirir. Ezan aynı zamanda, Müslümanların o ülkede hür olarak yaşadıklarının bir sembolü olarak görülmüştür. İşte bu yüzdendir ki, İstiklâl Marşı şâirimiz Mehmet Akif Ersoy da, İstiklâl Marşı'mızda ezana bu açıdan bakmış, onu hürriyetimizin, istiklâlimizin sembolü olarak görmüş ve hak, hürriyet, istiklâl, vatan, yurt sevgisi gibi mukaddes kavramlarla birlikte, mâbed ve ezanı da saymış, onu da bağımsız ve hür yaşamanın olmazsa olmaz şartlarından biri olarak görmüştür:

Rûhumun senden İlâhî şudur ancak emeli:
Değmesin mâbedimin göğsüne nâ-mahrem eli;
Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.