Dünya Engelliler Haftası’nın ilk gününde Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nin özel öğrencileri, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve il genelinde faaliyet gösteren engelli dernekleri ile beraber Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. 
10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın ikinci gününde Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel öğrenciler, akademiye gelen Kazım Kaynak Anadolu Lisesi Öğrencilerini misafir etti. Özel bireyler öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler yaparak birlikte keyifli vakit geçirdi.

Engelliler Haftası’nın üçüncü gününde ise Merkezefendi Belediyesi tarafından Nergis Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte özel bireyler şarkılar söyleyip, aileleriyle birlikte oyunlar oynadı. 
Engelliler Haftası’nın dördüncü gününde de çeşitli etkinliklerle devam eden Engelsiz Yaşam Akademisi bu kez Honaz’da bulunan Saklı Göl’de piknik yapmaya gitti. Aileleri ile birlikte Saklı Göl’e giden özel bireyler düzenlenen etkinlikte top oynadı, şarkılar söyledi, dans ederek doğa ile iç içe, keyifli bir gün geçirdi.

İlk Kez Katıldığı Şampiyonada Türkiye İkincisi Oldu İlk Kez Katıldığı Şampiyonada Türkiye İkincisi Oldu

Engelliler Haftasi Merkezefendide Dolu Dolu Gecti 4Engelliler Haftasi Merkezefendide Dolu Dolu Gecti 3Engelliler Haftasi Merkezefendide Dolu Dolu Gecti 1Engelliler Haftasi Merkezefendide Dolu Dolu Gecti 2Engelliler Haftasi Merkezefendide Dolu Dolu Gecti