Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi 144. Sokak'ta 30 Kasım 2022 tarihinde yaşanan olayda; eşi Elif Irmak (18) ile tartışan Ahmet Emre Irmak (24), kavgayı ayırmaya çalışan babası Hikmet Irmak'ı bacağından bıçakladı. Anne ve babasının tüm çabalarına rağmen engel olamadığı Ahmet Emre Irmak, daha sonra saçından sürüyerek evden çıkarıp 100 metre ilerideki boş bir araziye götürdüğü karısını karın, göğüs ve boğazından bıçakladıktan öldürdü. Vahşi cinayetin ardından evine dönen koca, suç aletiyle birlikte jandarma ekiplerine teslim oldu.

AİLESİNİN İZNİYLE EVLENMİŞ

Cinayet kurbanı olan Elif Irmak'ın, tekstil işçisi olarak çalıştığı fabrikada Ahmet Emre I. ile tanışıp aşık olduğu ve o dönem yaşının küçük olması nedeniyle ailesinin izniyle geçtiğimiz yıl dünya evine girdiği öğrenildi.

İLK DAVADA ‘GAİPTEN SESLER DUYDUM’ DEMİŞTİ

Kürtaj tartışmasında öldürülen kadının hamile olmadığı anlaşılan cinayet olayıyla ilgili tutuklu kocanın yargılanmasına başlandı. Katil koca hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve haksız tahrik indirimlerinin uygulanmaksızın açılan davanın ilk duruşması Nisan ayında 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmüştü. Olayı en ince detayına kadar anlatan Ahmet Emre Irmak, bir yakınını çocuğunu aldırdığını ve gaipten sesler duyarak bunu eşinin yaptırdığını düşünüp eve gittiğinde çıkan tartışmada araya giren babasını bıçakladığını ve ardından ise karısını dışarıda öldürdüğünü söylemişti. Mahkeme duruşmayı ertelerken Irmak’ın hastaneye yatırılmasına karar verdi.

18 Yaşındaki Karısını Öldüren Kocanın Akıl Sağlığı Araştırılacak 18 Yaşındaki Karısını Öldüren Kocanın Akıl Sağlığı Araştırılacak

HASTANEYE YATIRILACAK

Davanın ikinci duruşması yapıldı. Sözcü Gazetesi’nden Selami Aydın’ın haberine göre tutuklu bulunduğu Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Manisa'daki hastaneye sevk edilen ve burada bir heyet tarafından muayenesi yapılan Ahmet Emre Irmak'a ilişkin rapor mahkemeye ulaştı. Raporda günü birlik muayene ile kesin bir tanı konulamadığı bu nedenle hastanın bir süre gözetim altında tutulması gerektiği kaydedildi. Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen yargılamada heyetin talebi görüşüldü ve katil zanlısının bir süre Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altında tutulmasına karar verildi. Zanlının bu ay içinde sevkinin yapılması beklenirken, yargılama 28 Eylül tarihine ertelendi. Zanlı, ‘Kadına Karşı Kasten Öldürme' ve ‘Eşi Kasten Öldürme' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanıyor.