Aday gösterildiği andan bu yana 31 Mart Seçimlerine yönelik dengeleri alt üst eden Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Adayı Ekrem Başer'in projelerinin önemli bir kısmı eğitim alanında. Türkiye'de bu alan en başarılı ilk 5 il arasında bulunan Denizli'de örgün eğitimdeki başarıyı farklı alanlara taşımakta kararlı olan Başer, birbirinden önemli projeleri hayata geçirerek ilçeyi parmakla gösterilen eğitim merkezi yapmak istiyor.

Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ

Başarılı çocuk ve gençlerin fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak adına ilçenin pek çok yerine ücretsiz hizmet verecek etüt merkezleri açacaklarını belirten Başer'in projeleri arasında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği de bulunuyor. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin kariyer planlamalarına katkı sağlaması için ülkenin önemli eğitim kurumlarına ücretsiz eğitim gezileri düzenleyeceklerini duyuran Başer, her alanda yetenekli gençlerin elinden tutulacağının da altını çiziyor.

EĞİTİMDEN SANATA HER ALANDA DESTEK

Örgün eğitime yönelik desteklerin yanı sıra teknolojiden bilime,  kültür-sanattan spora, genç ve kadın istihdamının arttırılması odaklı meslek edindirme kurslarına kadar toplumun tüm kesimlerini ilgilendirecek projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Başer, ilçeli bu anlamda bir eğitim üssüne dönüştürmeyi planlıyor. Genç Mucitler Atölyesi, Robotik Kotlama Eğitim Merkezi, ara eleman ve kalifiye elemen yetiştirmeye yönelik iş edindirme kursları ve 20 farklı alanda sürekli eğitim merkezleri eliyle verilecek meslek edindirme kursları Başer'in tüm detaylarıyla hazırlayıp programına koyduğu projeleri arasında yer alıyor. Başer, 10 bin çocuk ve 10 bin kadına ücretsiz spor kursları vereceğini de müjdeledi.

YETENEKLİ GENÇLERİN ELİNDEN TUTULACAK

Müzik, resim, tiyatro gibi sanatın her alanında genç yetenekleri keşfederek onların gerek ulusal gerekse dünya çapında başarılı olmalarına yönelik her türlü imkanı seferber edeceklerini de vurgulayan Ak Partili Başer,  Merkezefendi Belediyesi'nde bu konuda birimler kurulacağını dile getirdi. "Merkezefendi'yi inşallah hep birlikte eğitimin göz bebeği, ortaya koyduğu projelerle model olan, parmakla gösterilen bir merkez haline getireceğiz" dedi. Ekrem Baserin Belediye Baskanligi Doneminde Merkezefendide Egitim Seferberligi Baslayacak 3Ekrem Baserin Belediye Baskanligi Doneminde Merkezefendide Egitim Seferberligi Baslayacak 4Ekrem Baserin Belediye Baskanligi Doneminde Merkezefendide Egitim Seferberligi Baslayacak 1Ekrem Baserin Belediye Baskanligi Doneminde Merkezefendide Egitim Seferberligi Baslayacak 2Ekrem Baserin Belediye Baskanligi Doneminde Merkezefendide Egitim Seferberligi Baslayacak