SOSYETENİN HAVLUSU BORNOZU DENİZLİ'DEN

Denizli Tekstil Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyon Başkan Yardımcısı İsa Dal, orta doğuda yapılan ünlü markaların tematik otellerinden, uzak doğunun gizemli lüks spalarına kadar giren Denizli’nin otel tekstilinde rakipsiz olduğunu söyledi.

SOSYETENİN HAVLUSU BORNOZU DENİZLİ'DEN
banner1262
Denizli Tekstil Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyon Başkan Yardımcısı İsa Dal, orta doğuda yapılan ünlü markaların tematik otellerinden, uzak doğunun gizemli lüks spalarına kadar giren Denizli’nin otel tekstilinde rakipsiz olduğunu söyledi.  Artık kalitesini dünya çapında ispatlamış olan tekstilin tarihi başkenti Denizli’nin, otel tekstilinde de dünya sosyetesinin tercih ettiği prestijli otellerin birinci adresi olduğunu belirten İsa Dal, “Kendini sürekli geliştiren kalite ve tasarımları beş yıldız ve üstü otellere hitap eden Denizli, yıllık olarak 150 milyon adet havlu, 15 milyon bornoz ve 30 milyon çarşaf satışı gerçekleştirmektedir. Düşük yıldızlı oteller fiyat avantajından dolayı Pakistan, Hindistan, Çin gibi ülkeleri tercih ediyorlar. Bu ülkelerin üretimleri kalite ve servis bakımından zayıf olmalarından dolayı lüks otel ve spalar tarafından tercih edilmiyor. Türkiye’nin kalite ve hizmeti ile markalaştığı ender alanlardan biri olan otel tekstilinde başarısının sürdürülebilmesi için uluslararası platformlarda etkin tanıtım çalışmaları yapılmalı.” Diye konuştu.

Önce bizim haberimiz olur


Dünyanın herhangi bir yerinde inşaatı yapılacak olan yeni bir 5 yıldız ve üstü kalitesinde bir otelden önce Denizli’nin haberinin olduğunu anlatan Başkan İsa Dal, “Bunun sebebi ise, otelin ilk açılışta ortaya koyacağı prestiji için mefruşatını Denizli’den tercih etmesidir. Otellerin inşaatı tamamlanmadan 3 ay öncesinde siparişler geçilir ve 1 ay içinde üretim tamamlanıp açılış öncesi ürünler hazır hale gelir. Otel tekstilinde bir Dünya markası haline gelen Denizli’nin kendi markası ile taçlandırılması gerekir. Bu uluslararası otel zincirlerine satışta aracılık yapan yabancı firmalar genellikle kendi marka etiketlerini kullandırıyorlar. ABD dışında birçok ülkede etiket üzerinde menşei yazılmadığı için, bu ürünün Türkiye’den geldiğini çoğu kez kullanıcı bilmiyor. Etiket üzerinde eğer ‘Made in Türkiye’ yazılma zorunluluğu olsaydı, bugün Türk tekstili çok daha güçlü bir noktada olurdu.” Şeklinde konuştu.


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2013, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243