Milletvekili Şahin Tin’den Asgari ücretliyi rahatlatan açıklama

TBMM Genel Kurulunda kamuoyunda “torba tasarı” olarak bilinen kanun tasarısının görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Tasarının kabul edilen 16. maddesine göre, asgari ücret 2017 yılında bin 404 liranın altına düşmeyecek, yılın son dört ayında vergi dilimi kaynaklı oluşan farkı devletimiz karşılayacak” dedi.

Milletvekili Şahin Tin’den Asgari ücretliyi rahatlatan açıklama
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, kamuoyunda “torba tasarı” olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasını öngören Kanun Tasarısının görüşmelerinin TBMM Genel Kurulunda devam ettiğini söyledi. Milletvekili Şahin Tin, tasarının kabul edilen 16. maddesinde yer alan hükümle asgari ücretin 2017 yılında bin 404 liranın altına düşmeyeceğini söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “2017 yılında, vergi tarifesi nedeniyle net asgari ücret Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında bin 404 TL’nin altına düşecekti. Yapılan bu düzenlemeyle asgari ücretlilerin, ücretlerinde meydana gelecek azalışı telafi etmek amacıyla elde edecekleri net ücretleri bin 404 TL’ye tamamlayacak şekilde ilave asgari geçim indirimi sağlanıyor” dedi.

banner1265
‘1 MİLYAR LİRALIK DEVLET DESTEĞİ’

Milletvekili Şahin Tin, kamuoyunda “torba tasarı” olarak bilinen Kanun Tasarısı’nın kabul edilen 16. maddesine göre vatandaş lehine devletin bir milyar lira vergi gelirinden vazgeçtiğini söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Asgari ücretli çalışanların maaşları, 2017 yılında vergi dilimi sebebiyle bir düşüş yaşamayacak ve aynı zamanda bu durum işverene de ilave yük oluşturmayacak. Yapılan bu düzenlemeye göre devletimiz 1 milyar liralık vergi gelirinden vatandaşlarımız lehine vazgeçmiş oluyor. Bunun neticesinde 2017 yılında vergi dilimi kaynaklı ortaya çıkan asgari ücret farkını devletimiz destek olarak veriyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243