Denizlili Tesktil Devi Konkordato Süresini Uzattı

Denizli’de yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle konkordato ilan eden Başarı Tekstil Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi konkordato süresini 1 yıl daha uzattı.

Denizlili Tesktil Devi Konkordato Süresini Uzattı

HABERDENİZLİ.COM

İssimo Home markasıyla ev tekstili üretimi yapan Başarı Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, hacizlere karşı konkordato başvurusunda bulundu. Tekstil devine üç aylık geçici mühletin yanı sıra konkordato komiseri atama kararı da verilmişti.

Temeli 1960'larda atılan Denizlili Başarı Tekstil, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca konkordato davası açmıştı.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada 7 Eylül'de çıkan kararla, şirkete üç aylık geçici mühlet kararı verildi. Başarı Tekstil'in 30/01/2019 tarihinden başlamak üzere 1 yıl süre ile kesin mühlet kararı verilmesine karar verildi.

ÜÇ KİŞİLİK KOMİSER GÖREVE DEVAM

Bu kararının yanında, alacaklıların sayısı ve firmanın borç miktarı gözetilerek, Ayhan Kortunay, Mürşit Uz ve Güngör Durur'un konkordato komiseri olarak görev ve yetkilerinin kesin mühlet süresince aynen devamına karar verildi.

Ürünleri, Türkiye'de 250'i aşkın noktada satılan Başarı Tekstil aynı zamanda 40'ı aşkın ülkeye de ihracat yapıyor.

60 yıl kadar önce 8 kişi ile küçük bir atölyede temeli atılan şirket 2010 yılında İssimo Home adı ile ev tekstili alanında kendi markasını kurdu.

KÖMÜRCÜOĞLU'NUN KOMİSERİ DEĞİŞTİ

Denizli'de konkordato ilan eden Kömürcüoğlu Mermer, Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin görevli geçici Komiseri Ersan Öz'ün görev ve yetkilerinin kaldırılmasına, yerine Konkordato geçici Komiseri olarak Emine Karaman'ın atanmasına karar verildiği ilan edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER