39 Yıllık Marketler Zinciri Konkordato İstedi

Denizli'nin en büyük marketler zinciri olan Pekdemir Çiftliği’nin ortaklarından Cemal Pekdemir’e ait marketler için konkordato kararı verildi.

39 Yıllık Marketler Zinciri Konkordato İstedi

HABERDENİZLİ.COM
Denizli'de 39 yıl önce kurulan ve bugün 40 süpermarkete ulaşan Cemal Pekdemir’e ait 40 süpermarket zinciri, Cemal Pekdemr’n 3 oğlunun
FETÖ operasyonlarından tutuklanması ile zor günler geçirmişti. Zaman içerisinde beliren yüksek kur ve finansman giderlerinin artması ile nakit darboğazına giren firma, 24 Aralık 2018 tarihinde Denizli Tcaret Mahkemesine konkordato talebinde bulunmuştu, mahkeme Cemal Pekdemir’e ait şirkete geçici mühlet kararı verdi.
Konkordato kararına ilişkin açıklama; Pekdemir Çiftliği Yönetm Kurulu adına vekalet Avukat Recep Seyhan tarafından yapıldı.
Açıklamada şöyle denildi:

Cemal Pekdemir ailesine ait olan PEKDEMİR Çiftliği AŞ. 39 yıl önce kurulmuş olup, Sizlerin destekleri ile 40 süpermarketi ve yüzlerce çalışanı ile Denizli başta olmak üzere Aydın, İzmir, Afyon ve Burdur illerinde müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunmaya çalışmaktadır.
Küresel ekonomik krizin Türkiye’deki yansımaları ve yakın geçmişimizde oluşan yüksek kur ve finansman giderlerinin katlanılamaz boyuta gelmiş olması şirketimizin nakit dengesini olumsuz etkilemiştir. Müvekkil şirketin içinde bulunduğu dar boğazı aşabilmesi ve nakit akışını sağlayabilmesi için borçlarını yapılandırması kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu süreçte çalışanlarının tedarikçilerinin ve müşterilerinin tüm haklarını korumak ve işletmenin devamlılığının sağlanması birinci önceliği olup tüm paydaşları ile birlik beraberlik içerisinde bu süreçten en kısa sürede çıkmak adına Denizli Ticaret Mahkemesine 24.12.2018 tarihinde Konkordato talebinde bulunmuş ve sayın mahkeme tarafından şirketimize geçici mühlet kararı verilmiştir. 
Her zaman olduğu gibi “Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri” ilkesi ile “En Kaliteli Ürünleri En Uygun Fiyata” prensibi ile müşterilerine sunmaya devam edecek, ülke ekonomisini geliştirmek ve istihdam sağlamak için tüm gücüyle çalışacaktır.

Denizlimuhabir.net

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER