Servergazinin büyük başarısı

Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) Denizli Özel Servergazi Lisesi Öğrencisi Gülşah Onur, Y-MF-1 Puan türünde Türkiye ikincisi oldu.

EĞİTİM 24.07.2012, 09:36 24.07.2012, 09:40
Servergazinin büyük başarısı

Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) Denizli Özel Servergazi Lisesi Öğrencisi Gülşah Onur, Y-MF-1 Puan türünde Türkiye ikincisi oldu. Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Recep Ali Yalçın, Denizli Körfez Dershaneleri Genel Müdürü İdris Albayrak ve Servergazi Ufuk Lisesi Müdürü Kadir Çelik, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)’nde düzenlediği basın toplantısında okul ve dershanelerinin elde ettiği başarı ile ilgili bilgi verdi. Müdür Yalçın, Denizli’yi Türkiye çapında bir güzellik vesilesiyle duyurmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Yalçın, “Servergazi Eğitim Kurumları eğitimde zirvede olma yolundaki kararlı yürüyüşünü özenle sürdürmeye devam ediyor. Aldığımız her başarı aslında bize şunu söylüyor; ‘Siz bu ülkenin evlatlarına doğru ortamlar ve doğru hedefler gösterdiğiniz takdirde onlar da bunu en iyi şekilde değerlendirecek ve sizlerin bu emeklerinizi boşa çıkarmayacaklardır.’ Servergazi Eğitim Kurumları olarak verdiğimiz emeklerin tatlı sonuçlarını her geçen gün bir yeni başarıyla bir yeni güzellikle görüyoruz ve bu da bizim şevkimiz arttırıyor.” dedi. Müdür Yalçın, yıl içerisinde 12 öğrencisinin TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda birinci aşama sınavlarını geçtiğini ardından 2011 üniversite sınav sonuçlarına göre okullarının dört dalda birden ÖSYM tarafından Türkiye’nin en başarılı okulu ilan edildiğini hatırlattı. Yalçın, “İki öğrencimiz matematik milli takımına davet edilmiş, İngiltere’de ülkemizi temsil etmiş ve bir öğrencimiz de orada dünya üçüncüsü olarak ülkemize bronz madalya kazandırmıştı. Ayrıca açıklanan son SBS sınavlarında beş Servergazi İlköğretim Okulu öğrencimiz sorulan soruların tamamını doğru cevapladılar ve okulumuz beş Türkiye şampiyonu birden çıkardı.” diye konuştu.

Başarımız bir kez daha ortaya çıktı

Son yapılan LYS sınavında öğrencilerinin başarılarını devam ettirdiğini anlatan Yalçın, “Dostlarımızı yine yanıltmadık bu yıl da farkımız ortaya çıktı. Tarihi bir başarıya daha imza attık. Açıklanan 2012 LYS sonuçlarına göre öğrencimiz Gülşah Onur Y-MF 1 puan türünde Türkiye 2.’si olarak göğsümüzü kabarttı. Yine öğrencilerimizden Ali Rıza Türk Y-Dil 3 puan türünde Türkiye 6.’sı olarak bu yıl ilk ona girebilen ikinci öğrencimiz olmuştur. Bu başarı sadece iki öğrencimizle sınırlı kalmamış, öğrencilerimizden Fahretin Külçeler Türkiye 40.’sı, Hüseyin Cem Çırak Türkiye 70.’si, Ayşe Güzel Türkiye 83.’sü Neslihan Dursun Türkiye 96.’sı Yunus Yıldız Türkiye 142.’si, Ömer Osman Dağ Türkiye 227.’si, Ahmet Can Bilgin Türkiye 354.’sü, Handenur İlgün Türkiye 415.’si, Barış Ekinci Türkiye 568.’si, İrem Canan Türkiye 674.’sü, Gevher Nesibe de Türkiye 782.’si olmuştur.” diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)