Servergazi Özerler Çocuk Akademisinde Güzel Davranış Ağacı

Özel Servergazi Özerler Çocuk Akademisi 4,5,6 yaş öğrencilerine Güzel Davranış Ağacı Projesi uyguluyor. Proje çerçevesinde okulun girişinde Güzel Davranış Ağacı bulunduruyor.

EĞİTİM 21.05.2012, 13:59 21.05.2012, 14:34
Servergazi Özerler Çocuk Akademisinde Güzel Davranış Ağacı

Özel Servergazi Özerler Çocuk Akademisi 4,5,6 yaş öğrencilerine Güzel Davranış Ağacı Projesi uyguluyor. Proje çerçevesinde okulun girişinde Güzel Davranış Ağacı bulunduruyor. Öğrenciler okulda ve okul dışında yaptıkları güzel davranışları öğretmeni ile birlikte bir kâğıda yazarak ağacın dallarına bağlarlar. Ağaçta öğrencilerin en son yaptığı güzel davranışlar yer alır. Öğrenciler farklı zamanlarda sınıfça güzel davranış ağacını görmeye gelerek en son yapılan güzel davranışların neler olduğuyla ilgili bilgi sahibi olurlar.

Okul idaresi, bu projesiyle öğrencilerimiz okulda ve okul dışındaki hayatlarında güzel davranış yapmanın önemini öğrendiklerini ve hazzını tattıklarını belirtiler. Ayrıca bu projeyle öğrenciler diğer arkadaşları tarafından yapılan Ahmet arkadaşlarına günaydın dedi, Merve annesine ev işlerinde yardım etti, Çisil oyuncaklarını kendisi topladı… gibi güzel davranışları ağaç dallarında görerek öğreniyorlar. 


Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)